W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Czytaj dalej
Jacek Bombor

W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Jacek Bombor

Ksiądz Krzysztof co najmniej trzykrotnie uprawiał po lekcjach w sali szkolnej seks z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. Krzysztof K. nadal jest księdzem mimo wyroku sądu.

To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana Krzysztofa K. na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Co najmniej trzykrotnie ksiądz uprawiał seks po lekcjach w sali szkolnej z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Apelację wnieśli obrońcy księdza

Wyrok pierwszej instancji przeciwko Krzysztofowi K. zapadł już 27 września 2016 roku przed Sądem Rejonowy m w Raciborzu. Ksiądz dostał karę pozbawienia 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem tej kary na okres próby na 3 lata, grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych, z zakazem wykonywania zawodu nauczyciela religii przez okres 5 lat i z zakazem kontaktowania się z małoletnią przez okres 3 lat.

28 września Sąd Okręgowy w Rybniku rozpoznawał apelację, wniesioną przez obrońcę oskarżonego - i podtrzymał wyrok z ubiegłego roku w całości, nie dając wiary w brak winy kapłana. Wyrok jest prawomocny i nie podlega kasacji.

Dziewczyna była nim zafascynowana

Oskarżony został skierowany przez Kurię Diecezjalną w Opolu w charakterze nauczyciela religii do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu w 2012 roku. Zamieszkiwał na terenie parafii. Jedną z jego uczennic była 16-letnia wówczas Karolina, niedosłysząca. Od początku zaprzyjaźniła się z oskarżonym. Jeszcze na przełomie 2012-2013 zaczęli się spotykać po skończonych zajęciach.

W dalszej części

 • Co znalazło się w uzasadnieniu wyroku
 • Co wynika z zeznań dziewczyny
 • Kto może pozbawić księdza funkcji
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.