W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Czytaj dalej
Jacek Bombor

W ramach pokuty ksiądz Krzysztof uprawiał seks z uczennicą

Jacek Bombor

Ksiądz Krzysztof co najmniej trzykrotnie uprawiał po lekcjach w sali szkolnej seks z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. Krzysztof K. nadal jest księdzem mimo wyroku sądu.

To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana Krzysztofa K. na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Co najmniej trzykrotnie ksiądz uprawiał seks po lekcjach w sali szkolnej z 16-letnią, niedosłyszącą uczennicą. Wszystko w ramach "pokuty i winy". I zabraniał jej o tym mówić, powołując się na... tajemnicę spowiedzi. To szokujące ustalenia sądu w Rybniku, który już prawomocnie skazał kapłana na 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata.

Apelację wnieśli obrońcy księdza

Wyrok pierwszej instancji przeciwko Krzysztofowi K. zapadł już 27 września 2016 roku przed Sądem Rejonowy m w Raciborzu. Ksiądz dostał karę pozbawienia 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem tej kary na okres próby na 3 lata, grzywnę w wysokości 3 tysięcy złotych, z zakazem wykonywania zawodu nauczyciela religii przez okres 5 lat i z zakazem kontaktowania się z małoletnią przez okres 3 lat.

28 września Sąd Okręgowy w Rybniku rozpoznawał apelację, wniesioną przez obrońcę oskarżonego - i podtrzymał wyrok z ubiegłego roku w całości, nie dając wiary w brak winy kapłana. Wyrok jest prawomocny i nie podlega kasacji.

Dziewczyna była nim zafascynowana

Oskarżony został skierowany przez Kurię Diecezjalną w Opolu w charakterze nauczyciela religii do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu w 2012 roku. Zamieszkiwał na terenie parafii. Jedną z jego uczennic była 16-letnia wówczas Karolina, niedosłysząca. Od początku zaprzyjaźniła się z oskarżonym. Jeszcze na przełomie 2012-2013 zaczęli się spotykać po skończonych zajęciach.

W dalszej części

 • Co znalazło się w uzasadnieniu wyroku
 • Co wynika z zeznań dziewczyny
 • Kto może pozbawić księdza funkcji
Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Jacek Bombor

20-letnie doświadczenie w zawodzie. Zaczynałem jeszcze w Trybunie Śląskiej, która w 2004 roku połączyła się z Dziennikiem Zachodnim. Od początku pracuję w Rybniku, najpierw jako reporter, od ponad 12 lat jestem szefem oddziału. Najbardziej lubię opisywać sprawy kryminalne, sądowe. Dobrze czuję się w tematyce górniczej - dobrze znam specyfikę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Od kilku lat uwielbiam wyciągać na światło dzienne historie dawnych fotografii miejskich Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia.

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

za pieniadze

za frico, gadzety, fatalaszki, przejazdzke bmw itd.. Napiszcie cos o nich i co robia te niebozeta na dyskotekach. Na swietych pozujecie ?

Radca

I jak tu zawierzyc stereotypowi ze: " Duchy nie glupcy " ?

rem

Pod celą.

OSA

Robił to przecież dla dobra tej uczennicy. Chwała Mu za to!

osa

Robił to przecież dla dobra tej uczennicy. Chwała Mu za to!

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.