W Rudzie Śląskiej kręcą serial "Pakt"

Czytaj dalej
Fot. M. Mikrut-Majeranek / Dziennik Zachodni
Magdalena Mikrut-Majeranek

W Rudzie Śląskiej kręcą serial "Pakt"

Magdalena Mikrut-Majeranek

W Rudzie Śląskiej kręcą odcinki nowego sezonu serialu "Pakt"! Serial ten tworzony jest dla HBO. Zdaniem miłośników kina, to najlepiej zapowiadający się serial w Polsce. Reżyseruje Leszek Dawid, scenariusz do drugiego sezonu napisali: Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki, natomiast główną rolę gra Marcin Dorociński.

Przypomnijmy, że serial osadzony jest w realiach współczesnej Polski. Stanowi adaptację norweskiego serialu "Układ". Jego głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, który rozpracowuje dużą aferę finansową. Akcja nowego sezonu rozgrywa się nie tylko w Warszawie, ale i na Śląsku.

W czwartek, piątek i sobotę na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej prowadzony był casting na statystów pracujących przy produkcji drugiego sezony kasowego serialu. W przesłuchaniach mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. Nie było żadnej górnej bariery wiekowej.

Poszukiwano aż 300 osób, które w poniedziałek 4 lipca wezmą udział w zdjęciach do serialu. Stoisko fotografa ustawione zostało przy Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej. Chętni zgłaszali się przez cały czas trwania castingu. I młodzi, i nieco starsi rudzianie - wszyscy chętnie zobaczyliby siebie na szklanym ekranie. Dla jednych to nieznaczący epizod, przygoda życia, a dla innych sposób na podreperowanie budżetu, ale i z pewnością zdarzają się i tacy, dla których to początek drogi zawodowej.

- To moja pierwsza przygoda z filmem i pierwszy kontakt z takim dużym przedsięwzięciem. Pewnie będzie to życiowa przygoda. Wszystkie seriale produkcji HBO są genialne i jestem ich fanem. Dlatego też sądzę, że warto dołączyć do załogi tak znakomitego serialu - mówi Michał z Rudy Śląskiej, przyszły inżynier, student Politechniki Śląskiej, który został zatrudniony jako statysta.

- Praca na planie to szansa na przeżycie czegoś nowego - dodaje Tomasz, który do tej pory pracował w jednej z popularnych sieci supermarketów.

Niektórzy przyjechali na casting specjalnie z myślą o podjęciu pracy na planie. Inni trafili tu przypadkiem. - Przyjechałem z tatą, który poszedł załatwić sprawę w urzędzie. Czekając na niego, postanowiłem podejść i zobaczyć, co tu się dzieje. Od razu się zapisałem - przyznaje 21-letni Paweł z Bielszowic. - Jest szansa na rolę w serialu. Jeżeli mi się spodoba, to może będę działać w tym kierunku, żeby związać się z kinem. Zobaczymy. Właśnie w poniedziałek miałem iść na rozmowę kwalifikacyjną do pracy, ale z racji tego, że zaczynamy zdjęcia do serialu, musiałem ją odwołać - dodaje.

Statyści, którzy otrzymali angaż, do ostatnich chwil nie wiedzieli, jaką otrzymają rolę. Wszystko okaże się już jutro!

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726

*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Magdalena Mikrut-Majeranek

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Marek

ja akurat kupilem w me telewizor z okazji euro, ale taki serial z slaskiem w tle tez chetnie na nim obejrze ;) wreszcie nie tylko warszawskie klimaty...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.