W Rybniku przesadzili dwa drzewa, a wcześniej wycięto hektary...

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Aleksander Król

W Rybniku przesadzili dwa drzewa, a wcześniej wycięto hektary...

Aleksander Król

Uratowano dwa stare drzewa przeznaczone do wycinki, przesadzając je na nowe miejsce. To fajna akcja, ale to tylko dwa drzewa. Pod budowę drogi regionalnej wycięto przecież 21 hektarów lasu na odcinku 10 kilometrów...

Dwa przeznaczone do wycinki drzewa, rosnące przy Obwiedni Południowej w Rybniku, zostały przesadzone w nowe miejsca. - To pierwsza przeprowadzona przez Zarząd Zieleni Miejskiej akcja przesadzania drzew wieloletnich - chwali się miasto.

- Kilkunastoletnie drzewa - platan i kasztanowiec, rosnące wcześniej na trasie budowanej Drogi Śródmiejskiej, będą odtąd cieszyć oczy i płuca rybniczan w nieco innych miejscach - mówi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

Platan znalazł nowe miejsce posadowienia, ok. 50 metrów dalej, w szpalerze platanów przy Obwiedni Południowej. Kasztanowiec z kolei został przetransportowany i posadzony na terenie skweru przy ulicy Rejewskiego (dawna ul. Braci Nalazków), w dzielnicy Boguszowice Osiedle.

Miasto opublikowało zdjęcia z przesadzania i mieszkańcy od razu zaczęli zadawać pytania, czy drzewa w ogóle mają szansę się przyjąć, skoro widoczna na zdjęciach bryła korzeniowa jest tak mała?

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.