Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W Rybniku zaczęła się budowa parkingu wielopoziomowego

Czytaj dalej
Aleksander Król

W Rybniku zaczęła się budowa parkingu wielopoziomowego

Aleksander Król

Rybnik chce lepiej wykorzystać wolne przestrzenie w centrum, dlatego rozpoczął budowę parkingu wielopoziomowego. Zanim powstanie, trzeba upchnąć gdzieś 500 samochodów, które dotąd parkowały przy Hallera

Gigantyczny parking przy ulicy Hallera świeci pustkami. Został mocno okrojony, choć wciąż około 200 kierowców może tu parkować. Z początkiem tygodnia ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego. Inwestycja pozwoli na lepsze wykorzystanie dużych przestrzeni w centrum - na niewielkiej powierzchni ma zmieścić się tyle samo aut, ile mieściło się do tej pory. Zanim jednak budowla na 5 pięter powstanie, trzeba gdzieś upchnąć w centrum pół tysiąca aut, które dotąd parkowały przy Hallera. Kierowcy szukają miejsc.

- Mimo rozpoczynającej się budowy przy Hallera pozostaje jeszcze 200 miejsc do parkowania. Ponad 100 osób, które miały wykupiony abonament na Hallera, parkuje teraz m.in. przy targowisku - poinformowała nas Agnieszka Skupień, rzecznik UM w Rybniku. Jak donieśli nam mieszkańcy, nie wszyscy znaleźli miejsce po sąsiedzku przy targu.

- Ci, którzy posiadają abonament, bo pracują w centrum, powinni mieć chyba wszyscy zapewnione miejsca parkingowe albo przy targowisku albo na Hallera. A nie żeby wysyłać ich nie wiadomo gdzie. Ja mam abonament, a kazali mi wybrać albo parking na Reymonta, albo na Sławików - napisała Karolina na naszej stronie internetowej rybnik.naszemiasto.pl

W Urzędzie Miasta przyznają, że część kierowców została „przeniesiona” m.in. na Reymonta. - Ale by uciążliwości były jak najmniejsze, staraliśmy się dobierać miejsca według tego, gdzie ktoś pracuje.

W dalszej części:

 • Gdzie przydzielono miejsca pracownikom ZUS
 • Czy parkingowi dostają sygnały od niezadowolonych kierowców
 • O Projekcie Rzeczna, którego budowa parkingu jest częścią
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.