W Rybniku zaczęła się budowa parkingu wielopoziomowego

Czytaj dalej
Aleksander Król

W Rybniku zaczęła się budowa parkingu wielopoziomowego

Aleksander Król

Rybnik chce lepiej wykorzystać wolne przestrzenie w centrum, dlatego rozpoczął budowę parkingu wielopoziomowego. Zanim powstanie, trzeba upchnąć gdzieś 500 samochodów, które dotąd parkowały przy Hallera

Gigantyczny parking przy ulicy Hallera świeci pustkami. Został mocno okrojony, choć wciąż około 200 kierowców może tu parkować. Z początkiem tygodnia ruszyła budowa parkingu wielopoziomowego. Inwestycja pozwoli na lepsze wykorzystanie dużych przestrzeni w centrum - na niewielkiej powierzchni ma zmieścić się tyle samo aut, ile mieściło się do tej pory. Zanim jednak budowla na 5 pięter powstanie, trzeba gdzieś upchnąć w centrum pół tysiąca aut, które dotąd parkowały przy Hallera. Kierowcy szukają miejsc.

- Mimo rozpoczynającej się budowy przy Hallera pozostaje jeszcze 200 miejsc do parkowania. Ponad 100 osób, które miały wykupiony abonament na Hallera, parkuje teraz m.in. przy targowisku - poinformowała nas Agnieszka Skupień, rzecznik UM w Rybniku. Jak donieśli nam mieszkańcy, nie wszyscy znaleźli miejsce po sąsiedzku przy targu.

- Ci, którzy posiadają abonament, bo pracują w centrum, powinni mieć chyba wszyscy zapewnione miejsca parkingowe albo przy targowisku albo na Hallera. A nie żeby wysyłać ich nie wiadomo gdzie. Ja mam abonament, a kazali mi wybrać albo parking na Reymonta, albo na Sławików - napisała Karolina na naszej stronie internetowej rybnik.naszemiasto.pl

W Urzędzie Miasta przyznają, że część kierowców została „przeniesiona” m.in. na Reymonta. - Ale by uciążliwości były jak najmniejsze, staraliśmy się dobierać miejsca według tego, gdzie ktoś pracuje.

W dalszej części:

 • Gdzie przydzielono miejsca pracownikom ZUS
 • Czy parkingowi dostają sygnały od niezadowolonych kierowców
 • O Projekcie Rzeczna, którego budowa parkingu jest częścią
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.