W Rybniku zostawisz rower w centrach przesiadkowych przy dworcach

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

W Rybniku zostawisz rower w centrach przesiadkowych przy dworcach

Aleksander Król

Wielki plac na początku ulicy Kościuszki w Rybniku, tuż obok dworca PKP, zmienia się nie do poznania. Powstaje tu jedno z trzech centrów przesiadkowych...

Już w kwietniu rybniczanie będą mogli korzystać z pierwszego centrum przesiadkowego, jaki powstaje obok dworca kolejowego przy ulicy Kościuszki w Rybniku.

Kolejne takie centrum, które oddane zostanie nieco później, budowane jest także przy dworcu Komunikacji Miejskiej na ulicy Budowlanych. A trzecie - ostatnie obok dworca PKP na Paruszowcu. W każdym z tych miejsc mieszkańcy będą mogli zostawić swoje rowery (lub wypożyczyć miejskie) i przesiąść się - w zależności od miejsca do pociągu lub autobusu... Rybnik konsekwentnie dąży do bycia najbardziej rowerowym miastem na Śląsku.

Obecnie wielki plac na początku ulicy Kościuszki zmienia się nie do poznania. Pracownicy wyłożyli już kostkę, zostawiając miejsce na rabaty kwiatowe i trawniki, powoli instalowane są ławeczki i stojaki na rowery. Wkrótce pojawią się tu siedziska w postaci podestów z drewna egzotycznego. I staną także wiaty rowerowe - podobne do tych, jakie wcześniej pojawiły się przy rybnickich szkołach oraz - nowość - szafki na rowery.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.