W sezonie na Pomorzu będzie więcej policjantów i więcej sprzętu. Więcej patroli w okolicach klubów i lokali rozrywkowych

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Ewa Andruszkiewicz

W sezonie na Pomorzu będzie więcej policjantów i więcej sprzętu. Więcej patroli w okolicach klubów i lokali rozrywkowych

Ewa Andruszkiewicz

Więcej patroli w okolicach klubów i lokali rozrywkowych, wzmożone kontrole na parkingach oraz akcje wywiadowcze na ulicach - to tylko część działań, jakie w trakcie tegorocznego sezonu podejmować będą służby mundurowe na terenie Pomorza. Przygotowania idą już pełną parą - sprawdzany jest sprzęt, a do nadmorskich miejscowości „ściągane” są dodatkowe siły policji.

Pierwsze rozmowy na temat nadchodzącego sezonu turystycznego odbyły się w Sopocie jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi, na wspólnym posiedzeniu trzech komisji: bezpieczeństwa, sportu oraz turystyki i uzdrowiska.

- Dużo uwagi podczas tej debaty poświęciliśmy problemowi najmów krótkoterminowych. Czekamy na unormowanie tej kwestii przez rząd, bo zdajemy sobie sprawę, że bywa ona uciążliwa dla mieszkańców - przyznaje Marcin Stefański, szef komisji bezpieczeństwa w sopockim magistracie.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Andruszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.