W Siemianowicach powstaje basen do nurkowania. A gdzie jeszcze możemy ponurkować? [MAPA]

Czytaj dalej
Fot. Bruno Janus

W Siemianowicach powstaje basen do nurkowania. A gdzie jeszcze możemy ponurkować? [MAPA]

Bruno Janus wraz z instruktorem nurkowania Danielem Pawłowskim zabrali się za utworzenie na terenie Walcowni Rur Jedność basenu do nurkowania. Ma to być najgłębszy tego typu basen w Polsce. A gdzie jeszcze można ponurkować? Sprawdźcie naszą mapę!

Na terenie Walcowni Rur Jedność, która od wielu lat stoi nieużywana, powstaje basen do profesjonalnego nurkowania. Za jego powstanie odpowiadają Bruno Janus, który jest pomysłodawcą oraz Daniel Pawłowski, który na co dzień jest instruktorem nurkowania.

- Na terenie WRJ znaleźliśmy basen o głębokości 11,5 metra. Szkoda by było, aby taki obiekt się zmarnował, tym bardziej, że jak uda nam się to uruchomić, to skorzystają na tym ludzie jak i samo miasto, które wyraźnie zostanie zaznaczone na nurkowej mapie Polski - podkreśla Bruno Janus, dodając, że teren, na którym znajduje się basen, musieli wydzierżawić. - Dlatego liczmy, że obiekt będzie w stanie sam się utrzymać.

Basen do nurkowania na terenie WRJ ma być najgłębszym tego typu obiektem w Polsce i środkowej części Europy. Atrakcyjności dodaje mu to, że znajduje się tam wysoka na cztery piętra klatka schodowa, na której nurkowie mogą ćwiczyć nurkowanie wrakowe czy jaskiniowe.

- Będzie to przydatne jako trening wstępny dla każdego, kto będzie wybierał się na kurs nurkowania jaskiniowego do Francji - podkreśla Bruno Janus.

Z basenu do nurkowania będą mogli korzystać certyfikowani nurkowie, ale nie tylko. Treningi będą mogli tutaj przeprowadzać ratownicy, nurkowie górniczy, nurkowie straży pożarnej, a jeśli zajdzie potrzeba, również wojsko. Swoich sił będą mogli spróbować również amatorzy. Basen do nurkowania, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie otwarty za około miesiąc.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.