Łukasz Koleśnik

W skrócie z Zielonej Góry, Czerwieńska, Bojadeł, Zaboru, Kargowej, Sulechowa, Babimostu...

Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej wsparcia dziennego „Po schodkach” w Dychowie wraz z wychowawcą Joanną Leśko zorganizowały zbiórkę rzeczy potrzebnych Fot. Gmina Bobrowice Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej wsparcia dziennego „Po schodkach” w Dychowie wraz z wychowawcą Joanną Leśko zorganizowały zbiórkę rzeczy potrzebnych dla zwierząt w schronisku w Zielonej Górze.
Łukasz Koleśnik

Zielona Góra: Wystawa i nagrody za ciekawe zdjęcia
W sali 205 rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 dziś o 11.00 po raz VII odbędzie się otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród dla uczestników konkursu fotograficznego pn. „Dopóki życie trwa.” Organizuje go miasto, Dom Harcerza, Nerka, miejska rada ds. niepełnosprawnych.

Zielona Góra: Kup obraz i pomóż świetlicy Arka
Galeria Arka przy pl. Matejki 2a zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 -18.00 na wystawę obrazów olejnych, akwarel, grafik, linorytów lubuskich artystów. Można je także kupić na świąteczny prezent. Dochód przeznaczony będzie na działalność świetlicy dla dzieci i młodzieży Arka.

Zielona Góra: Sprawdź, czy w świąteczne dni czynne będą baseny, hala tenisowa czy lekkoatletyczna
Jak czynne będą obiekty sportowe i rekreacyjne w naszym mieście w okresie świąteczno-noworocznym? - pytają Czytelnicy. I warto to wiedzieć, by wolnych dni nie spędzić tylko przy stole, zajadając różne pyszności. Warto już wcześniej pomyśleć, jak i gdzie spalić zbędne kalorie. Basen w Centrum Rekreacyjno- Sportowym przy ul. Sulechowskiej w Wigilię oraz pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia będzie nieczynny, ale już drugiego świątecznego dnia będziemy mogli popływać od godziny 11.00 do 17.00; w sylwestra, 31 bm. będzie on czynny od 6.00 do 14.00; natomiast 1 stycznia 2016 - drzwi będą zamknięte. 6 stycznia - czynne: 7.00-22.00. Kompleks sportowy przy ul. Wyspiańskiego: 24, 25, 26 i 31 bm. - nieczynny, 1 i 6 stycznia 2016 - nieczynny. Hala akrobatyczno-sportowa: 24, 25, 26 i 31 bm. - nieczynna, 1 i 6 stycznia 2016 - nieczynna. Hala lekkoatletyczna: 24, 25, 26, 31 bm. - nieczynna, 1 i 6 stycznia 2016 - nieczynna.

Zielona Góra: Sukces perkusisty i jego zespołu
Pochodzący z Zielonej Góry, 24-letni perkusista Piotr Budniak dopisał kolejną nagrodę do listy swoich laurów. Muzyk wraz ze swoim zespołem Essential Group zajął IIIna 39. Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Do konkursu zgłosiło się 27 zespołów z Polski, Węgier, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i USA. Z tego grona do finałowych przesłuchań konkursowych komisja wybrała sześć grup. Gratulujemy!

Zielona Góra: Porady prawne dla Czytelników
Czy dziadkowie mogą żądać kontaktów z wnukami? Czy notariusz potwierdzi dziedziczenie? Na pytania z prawa rodzinnego i spadkowego można uzyskać odpowiedzi w czasie dzisiejszego dyżuru w redakcji „GL” przy al. Niepodległości 25 w godz. 12.00 - 14.00. Na Czytelników czeka prawnik, Grażyna Mazurek.

Świdnica: Pieniądze z OPS będą na czas
Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wypłaty świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego będą 21 grudnia.

Wilkanowo/Świdnica: Wystaw śmieci w innym terminie
Zmienił się termin wywozu odpadów segregowanych. Sprzed posesji zabiorą je 30 grudnia i 28 stycznia. Wywóz śmieci zmieszanych nie zmienia się.

[b]Nowogród Bobrzański: Przynieść fanty na wielką licytację
Masz jakieś gadżety na licytację? Zanieś je do sztabu WOŚP. Skontaktuj się z Dorotą Laskowską-Kabałą: 693 152 019.

Zielona Góra Drzonków: Nasi unihokeiści wywalczyli brąz!
Reprezentacja gimnazjum: Mateusz Metrykowski, Daniel Gręzicki, Wojciech Ignaszak, Kamil Buczko, Natan i Oskar Skrzypek wywalczyła III miejsce na zawodach w unihokeju.

Płoty/Sudoł/Czerwieńsk: Ozdoby zrób do sam i spotkanie wigilijne
Warsztatów w domach kultury ciąg dalszy. Dzisiaj w Płotach o godzinie 16.30 dla wszystkich chętnych dorosłych będą warsztaty robienia bombek metodą decoupage. Jutro warsztaty też będą, ale dla dzieci i rodziców. Instruktorzy pokażą, jak robić dzwoneczki decoupage. Też o godzinie 16.30.
A w sobotę o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Sudole, mieszkańcy spotkają się przy wigilijnym stole na pierogach i barszczu.

Bojadła: Maluchy nagrodzono na przeglądzie kolęd
Dzieci ze świetlic środowiskowych z Bełcza i Bojadeł pokazały klasę na tegorocznym „Przeglądzie kolęd i pastorałek”, który odbył się w Sulechowie. Mali bełczanie za swoje wykonanie zostali wyróżnieni. Bojadlanie zajęli z kolei drugie miejsce w konkursie! W przeglądzie uczestniczyły również dzieci ze świetlicy z Klenicy. A po przeglądzie wszystkich uczestników odwiedził Mikołaj.
(acha)

Zabór: Uwaga, tutaj dzisiaj zabraknie prądu
Planowane wyłączenie prądu na terenie gminy Zabór nastąpi w: Milsku, Mielnie, Tarnawie i Proczkach. Prądu zabraknie w godzinach od 9.00 do 11.00.

Kargowa: Rodzice zmalują coś wspólnie z dziećmi
Mediateka Światowid zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 0-6 lat wspólnie z rodzicami na wesołe zajęcia plastyczne, które odbędą się już dzisiaj, o godzinie 17.00 przy ul. Słodowej 2. Więcej informacji pod numerem 68 325 63 68. Szykuje się wspaniała zabawa w gronie rodzinnym.

Babimost: Grupy jasełkowe walczyły o nominacje
Cztery grupy jasełkowe brały udział w corocznym Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Jasełkowych, który odbył się w ośrodku kultury. Dzieci walczyły o nominację do etapu powiatowego. W szranki stanęły maluchy z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Zespołu Szkół w Babimoście oraz z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”. Jury uznało jednogłośnie, że do etapu powiatowego przejdą uczniowie szkoły z Babimostu.

Sulechów: Mieszkańcy podzielą się opłatkiem
Trzy, dwa, jeden, start! Już w niedzielę rusza bożonarodzeniowy jarmark, na który większość mieszkańców z pewnością nie może się doczekać. Kiermasz rozpocznie się o godz. 11.00. O 14.00 będzie miejska wigilia, a na niej wspólne dzielenie się opłatkiem, wieczerza, życzenia oraz koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. podopieczni Centrum Usług Socjalnych i Ośrodka Pomocy Społecznej, chór Cantabile, zespół śpiewaczy Dominanta z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I wiele, wiele innych.

Szczaniec: W każdej wsi siłownia zewnętrzna
Gmina już wie, że od Stowarzyszenia LGD „Brama Lubuska”, bo taka jest nowa nazwa, ma trafić 320 tys. zł. Pieniądze będą w przyszłym roku, a najpóźniej 2017.
- Po wielu rozmowach, w tym z mieszkańcami, zaproponowaliśmy, by za te pieniądze zakupić dla każdej wsi siłownię zewnętrzną - zapowiedział wczoraj radnym wójt Krzysztof Neryng. Nie wykluczył on jednak, że jeśli dana wieś będzie miała inny pomysł, np. tor dla rowerów czy deskorolek, to możliwa będzie zamiana. Zapewne tak się stanie, chociażby w siedzibie gminy, gdzie już wcześniej rada sołecka postanowiła, że sama zakupi siłownię.

Bobrowice: Dzieci pomagały zwierzętom
Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej wsparcia dziennego „Po schodkach” w Dychowie wraz z wychowawcą Joanną Leśko zorganizowały zbiórkę rzeczy potrzebnych dla zwierząt w schronisku w Zielonej Górze. Zbiórka trwała od listopada do grudnia. Udało się zdobyć dużą ilość karmy, koców, misek oraz zabawek dla zwierzaków. Dzieci bardzo przejęły się całą zbiórką, zwerbowały rodziców i dziadków do przeglądnięcia swoich szaf w poszukiwaniu niepotrzebnych koców, które posłużą jeszcze zwierzakom. Wszystkie zebrane dary zostały przez wychowawcę i dzieci zawiezione do schroniska. - Cieszymy się że mogliśmy choć troszkę wspomóc biedne zwierzaki, które wciąż czekają na swój ciepły, nowy dom - mówi Joanna Leśko.

Krosno Odrzańskie: Jedyna taka szopka w gminie. Gostchorze znów zadziwia
Przed świętami Bożego Narodzenia w każdej wiosce można spodziewać się spotkania opłatkowego i wręczania prezentów dla dzieci. Gostchorze jak zwykle idzie o krok dalej. W niewielkiej miejscowości, przed świetlicą powstaje szopka. Na ten pomysł wpadła sołtys oraz radna, Ewa Klep-czyńska. - Jeszcze nie skończyliśmy. Musimy wraz z mieszkańcami wszystko pięknie przystroić i udekorować - podkreśla. Zapewnia jednak, że będą się wyróżniać na tle innych wsi w gminie. - Będzie kolorowo, dużo świecidełek. Jeśli ktoś będzie przejeżdżał, to na pewno zwróci uwagę na nasze dzieło - przyznaje sołtys Klepczyńska.
Budowa szopki przed świetlicą powinna zakończyć się najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.