W Śląskiem pół miliona uczniów dostanie po 300 zł

Czytaj dalej
Fot. fot. bartosz wojsa
Bartosz Wojsa

W Śląskiem pół miliona uczniów dostanie po 300 zł

Bartosz Wojsa

Około 500 tys. uczniów z całego woj. śląskiego ma co roku dostawać 300 złotych wyprawki szkolnej w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Będzie to władze kosztować blisko 150 milionów złotych.

Głównym celem programu „Dobry Start” jest wsparcie finansowe rodzin w całej Polsce. Świadczenie wręczane rodzinom na ich dzieci ma zostać przeznaczone na wyprawkę szkolną. Program zakłada przyznanie 300 zł raz w roku każdemu dziecku, uczącemu się w szkole, aż do ukończenia przez niego 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do 24. roku życia).

- Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin jeszcze w tym roku - zapewniał w poniedziałek w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Wsparciem w całej Polsce zostanie objętych łącznie 4,6 mln uczniów. Mamy w tym roku na ten cel zabezpieczony 1 mld 400 mln zł - dodawał.

Jak sprawa ma się w województwie śląskim? Urszula Bauer, śląska kurator oświaty, mówi, że program w Śląskiem obejmie niemal 500 tys. uczniów. - W naszym województwie przeznaczona zostanie na to kwota ponad 147 mln zł - mówi Urszula Bauer. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na infolinię uruchomioną na potrzeby programu: tel. (32) 606-30-03. Jest ona dostępna w dni robocze w godz. 9.00-14.00.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.