W sobotę kampanię wyborczą rozpoczął kandydat PiS na prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Szymon Spandowski

W sobotę kampanię wyborczą rozpoczął kandydat PiS na prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski

Szymon Spandowski

Premier Morawiecki byłby zadowolony. Zbigniew Rasielewski rozpoczął prezentację swojego programu od aplikacji mobilnej.

Zbigniew Rasielewski na starcie wyborczego maratonu pojawił się jako pierwszy. Prezes Jarosław Kaczyński namaścił go przecież jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia już w kwietniu. Ostatecznie drugi zastępca a Michała Zaleskiego wyścig do najważniejszego fotela w mieście rozpoczął jednak dopiero teraz, spod sali na Jordankach, gdzie w otoczeniu polityków i działaczy partii rządzącej, rozpoczął kampanię wyborczą.

- Myślę, że wielu torunian zna Zbyszka Rasielewskiego, miało z nim kontakt i wie, że to młody, dynamiczny, dobrze przygotowany i wykształcony człowiek, który nie boi się podejmować trudnych decyzji - zachwalała kandydata Marzenna Drab, szefowa PiS w regionie. - Mam nadzieję, że program, który za chwilę zaprezentuje, będzie na tyle atrakcyjny, że torunianie wybiorą właśnie Zbyszka Rasielewskiego.

Chwilę później obecni na spotkaniu dziennikarze dowiedzieli się jednak, że szczegóły swojego programu Rasielewski będzie odkrywał etapami, podczas spotkań z mieszkańcami osiedli, które mają się rozpocząć w tym tygodniu. Rozpoczynając kampanię polityk zademonstrował pierwszy z pomysłów na Toruń - aplikację, jaka w przyszłości będzie mogła ułatwić kontakty między mieszkańcami oraz urzędnikami i na odwrót (przy jej pomocy będzie można m.in. w szybki i prosty sposób zgłaszać dziury w jezdniach, sygnalizować problemy mieszkaniowe, kwestie związane z gospodarką odpadami itp), a w tej chwili będzie można śledzić postępy kampanii wyborczej Rasielewskiego. Aplikacja jest dostępna na Google Play, można ją też pobrać za pomocą kodu QR.

[cyt]- Mam dopiero 39 lat, a już bogate doświadczenie - mówi sam kandydat, który od ośmiu lat jest wiceprezydentem Torunia, a wcześniej był radnym. - Moje hasło w tych wyborach brzmi: „Zawsze z myślą o Toruniu”. Drugie, nieoficjalne, to „Współpraca”. Nie tylko ta z radnymi wszystkich szczebli, ale przede wszystkim szeroko zakrojona, pomiędzy nowymi prezydentami Włocławka i Grudziądza, aby rozwój Torunia i tych dwóch miast był gwarantem rozwoju województwa.

Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.