W sobotę otwarcie stadionu w Tychach [ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Tomasz Kuczyński

W sobotę otwarcie stadionu w Tychach [ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]

Tomasz Kuczyński

Wybudowany za niespełna 129 mln zł Stadion Miejski Tychy w sobotę zostanie otwarty, a 15 tys. widzów zobaczy mecz miejscowego GKS-u z FC Koeln. Na meczu mają być m.in. Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski.

15 października 2012 roku komisja przetargowa Urzędu Miasta Tychy dokonała wyboru oferty firmy Mostostal Warszawa S.A., która zaoferowała kwotę 128 873 225, 62 zł brutto. Druga firma startująca w przetargu - Warbud S.A. 25 października złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. 6 listopada KIO uwzględniła jeden spośród sześciu zarzutów, co nie skutkowało koniecznością wykluczenia Mostostalu z postępowania, ani odrzucenia jego oferty. Decyzja izby zobowiązała zamawiającego do wezwania Mostostalu do uzupełniania oferty w zakresie referencji.

Mostostal Warszawa S.A. w wymaganym terminie uzupełnił dokumenty, a 21 listopada komisja przetargowa dokonała ponownego wyboru oferty tej firmy jako najkorzystniejszej w przetargu. Na początku grudnia 2012 roku postępowanie przetargowe zostało zakończone. W ustawowym terminie nie wpłynęło odwołanie i nowy stadion został wybudowany przez firmę Mostostal Warszawa S.A.

Przed otwarciem udało nam się zajrzeć na stadion, który robi wielkie wrażenie. GKS Tychy zagra w II lidze, ale stadion ma już na ekstraklasę. Szatnie dla gospodarzy i gości są podzielone na tzw. czystą i brudną, jest pomieszczenie do czyszczenia butów, są sale do odnowy biologicznej, salki treningowe. Zawodnicy obu drużyn mają do dyspozycji nawet sauny (po dwie – suchą i mokrą)! Dla gospodarzy jest też jacuzzi. Osobne pokoje przeznaczono dla trenerów sędziów, delegatów, dla kontroli antydopingowej. Są też szatnie dla korzystających z boiska treningowego.
Biletów na sobotni mecz otwarcia już nie ma, ale stadion będzie można też odwiedzić w czasie spotkań ligowych tyskiej drużyny. Warto!

Tomasz Kuczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.