Piotr Sobierajski

W Sosnowcu dają lokal na kulturę, a w Dąbrowie lokal na start

W Sosnowcu dają lokal na kulturę, a w Dąbrowie lokal na start Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Piotr Sobierajski

Zagłębiowskie miasta pomagają ludziom z pomysłami na rozkręcenie własnego interesu. Do 8 marca w Sosnowcu czekają na zgłoszenia w ramach projektu „Lokal na kulturę”, a w Dąbrowie Górniczej w marcu startuje program „Lokal na start”.

Projekt „Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta Dąbrowa Górnicza oraz Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale w promocyjnej cenie wynajmu będą mogły ubiegać się w marcu małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż trzy lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

- Dużą przeszkodą w prowadzeniu działalności bywają wysokie stawki czynszowe za lokale użytkowe. My zaproponujemy niższe, będące w zasięgu możliwości finansowych początkujących przedsiębiorców. Liczę na to, że „Lokal na start” będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i będziemy mogli kontynuować go, proponując kolejne lokalizacje w atrakcyjnych cenach - mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Siedem lokali dla dąbrowian

- Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował na początek pierwszej edycji projektu siedem lokali z zasobów Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych o powierzchni od 12 metrów kwadratowych do 112 metrów kwadratowych, których koszt najmu będzie zaczynał się już od 5 złotych netto za metr kwadratowy. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości - informuje Barbara Badura z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Dostępne lokale zostaną zamieszczone na stronie inter-netowej www.inkubator-dabrowa.pl, który jest odpowiedzialny za realizację tego konkursu. Tam również będzie można znaleźć dokumenty niezbędne do udziału w nim.

- W naszym mieście realizujemy zadania nastawione na wspieranie przedsiębiorczości, w tym tej mikro, a także wprowadzamy ułatwienia dla planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kolejnym elementem tych działań będzie „Lokal na start” - podkreśla Artur Borowicz, wiceprzewodniczący dąbrowskiej Rady Miejskiej.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga od niedawna stawiać w tym mieście pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3 Maja 22. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm.

Sosnowiec: Pięć propozycji dla ludzi z pomysłami

W Sosnowcu trwa trzecia edycja programu „Lokal na kulturę”, gdzie też można liczyć na na wynajem powierzchni na preferen-cyjnych warunkach. Przez pierwszy rok najemcy płacą czynsz w wysokości 1 zł za metr kw. Na osoby z pomysłem na ciekawe propozycje artystyczne lub kulturalne czeka pięć lokali o różnym metrażu: m.in. przy ul. Dmowskiego 28., Modrzejowskiej 32a i Warszawskiej. Chętni na wynajem lokali od miasta mają czas do 8 marca. Komisja rozpatrzy oferty m.in. pod kątem proponowanego zakresu działalności, koncepcji zagospodarowania lokalu, interesu mieszkańców. W ramach „Lokalu na kulturę działają dziś w Sosnowcu: Zagłębie FM i ArtKwarium.

Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.