W Sosnowcu myślą o siódmym żłobku, Jaworzno ma pierwszy

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Tomasz Szymczyk

W Sosnowcu myślą o siódmym żłobku, Jaworzno ma pierwszy

Tomasz Szymczyk

300 złotych dopłaty będzie można uzyskać z budżetu Jaworzna na pobyt dziecka w żłobku lub klubiku dziecięcym. We wrześniu w mieście ma zacząć funkcjonować pierwszy publiczny żłobek.

Publiczny żłobek ma funkcjonować w Jaworznie od września tego roku. Przez wiele lat go nie było, dlatego mamy z tego miasta same zaczęły zbierać podpisy pod tą inicjatywą. Jedna z nich, Małgorzata Kudrej, została dzięki głosom naszych Czytelników Osobowością Roku w Jaworznie. Nad obywatelskim projektem uchwały radni początkowo się nie pochylili. Temat wrócił na jednej z kolejnych sesji już jako projekt prezydencki.

Jaworznicki żłobek miejski będzie się mieścił w budynku przy ul. 3 Maja 16 i funkcjonować będzie razem z mieszczącym się tam do tej pory przedszkolem. Znajdzie tutaj miejsce trzydzieścioro dzieci. W prywatnych żłobkach i klubikach dziecięcych jest za to obecnie ponad 170 miejsc.

- Cieszę się, że kolejne elementy programu „Jaworzno Wspiera Rodziny” wypełniają się treścią i działaniami. Nasz projekt utworzenia żłobka publicznego został pozytywnie oceniony i uzyskał dofinansowanie z rządowego programu Maluch Plus na maksymalną kwotę 600 tysięcy złotych - mówił w lutym tego roku prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.