(ad)

W Strzelcach Krajeńskich nie ma gdzie stawiać samochodów

W Strzelcach Krajeńskich nie ma gdzie stawiać samochodów Fot. freeimages.com
(ad)

Ludzie boją się „czarnej dróżki”. Twierdzą, że łatwo tam o tragedię, bo auta ograniczają widoczność. Problemy z parkowaniem są też w innych miejscach miasta.

„Czarna dróżka” - tak mieszkańcy nazywają półkilometrowy odcinek ul. Ogrodowej ciągnący się od okolicy bloku socjalnego aż do alei Piastów w Strzelcach Kraj. Budynek z mieszkaniami socjalnymi gmina wybudowała w 2009 r. I niemal od razu pojawił się problem. - Przechodząc tamtędy ostatnio, o mały włos nie zostałam potrącona przez samochód. Zaparkowane wzdłuż tej wąskiej ulicy auta zasłaniają widoczność kierowcom - poskarżyła się nam pani Katarzyna (nazwisko do wiadomości redakcji).
- Samochody tam stoją jeden przy drugim, też na zakrętach, zasłaniają widoczność, jest niebezpieczne. Mamy czekać, aż wydarzy się tragedia? - twierdzi inny mieszkaniec tej okolicy.

Na inny parking nie ma miejsca
Burmistrz Mateusz Feder zna ten problem nie od dziś i zgadza się z mieszkańcami. - Rzeczywiście jest tam niebezpiecznie. Gdy sześć lat temu gmina budowała budynek socjalny, nie brano pod uwagę, że będzie tam aż tyle aut. Parkingu podziemnego nie wybudowano, to za duży koszt. A na inny parking nie ma w tej okolicy miejsca. Gmina nie ma tam swoich terenów, a okolica jest gęsto zabudowana, dalej jest duże osiedle, urząd pracy - mówi burmistrz. Dodaje też: - Musimy jednak też pamiętać, że ci kierowcy muszą gdzieś parkować, nie możemy tego zakazać. Wykonamy tam tak zwane azyle bezpieczeństwa. Przy zakręcie oraz skrzyżowaniu pojawią się specjalnie wyznaczone pasami miejsca, gdzie nie będzie można parkować.

Brakuje miejsc parkingowych
Burmistrz przyznaje też, że miejsc parkingowych brakuje także w wielu innych miejscach w mieście. - Stopniowo rozwiązujemy ten problem. I cały czas czekamy na sugestie mieszkańców, gdzie potrzeba naszej interwencji - mówi.
Przy Bramie Młyńskiej gmina przerobiła już parking z kilkoma miejscami na kilkanaście ukośnych, przy Przedszkolu nr 1 klepisko wyłożono polbrukiem i powstały w ten sposób dwa stanowiska. Także przy ul. Ludowej parkingi zostaną przerobione na ukośne, dzięki czemu będzie mogło tam parkować więcej aut.

(ad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.