Łukasz Klimaniec

W Szczyrku pijany instruktor narciarski uczył szusować 5-latka

W tym sezonie zimowym na beskidzkich stokach pełni służbę 50 policjantów z garnizonu śląskiego Fot. FOT. KMP w Bielsku-Białej W tym sezonie zimowym na beskidzkich stokach pełni służbę 50 policjantów z garnizonu śląskiego
Łukasz Klimaniec

Ponad 3,6 promila alkoholu miał w organizmie instruktor narciarski, który na stoku w Szczyrku uczył jeździć na nartach 5-latka.

O tym bulwersującym zdarzeniu poinformowała wczoraj Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji. Dyżurny Komisariatu Policji w Szczyrku otrzymał informację, z której wynikało, że na jednym ze stoków w Szczyrku pijany instruktor przez ponad dwie godziny, uczył małe dziecko jazdy na nartach!

- Z relacji świadków wynikało, że instruktor w czasie zjazdu wyrzucał do lasu puste butelki. Za nim jechał mały kursant. Podejrzane zachowanie mężczyzny i jego niebezpieczna jazda wzbudziły zainteresowanie innych narciarzy, którzy w tej sytuacji natychmiast zareagowali - relacjonuje policjantka.

Chwiejącego się na nogach instruktora zobaczyła jedna z narciarek. Natychmiast zwróciła mu uwagę. Wówczas mężczyzna zaczął... uciekać. Kobieta w tej sytuacji zajęła się 5-latkiem. Chwilę później dziecko zostało przekazane pod opiekę matki. W pościg za pijanym instruktorem narciarskim ruszył snowboardzista. Złapał mężczyznę i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu narciarskiego, który na stokach pełnią policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

W dalszej części:

 • Jak zachował się instruktor, gdy zatrzymała go policja
 • Za co jeszcze będzie odpowiadać pijany instruktor
 • Jak zachowywało się na stoku dziecko
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.