Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W szpitalu w Rybniku potrzebny jest dziecięcy OIOM

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

W szpitalu w Rybniku potrzebny jest dziecięcy OIOM

Aleksander Król

Po półtorej miesiąca pracy na oddziale pediatrii w rybnickim szpitalu widzę, że sprawą bezwzględnie priorytetową jest utworzenie OIOM-u dla dzieci, który będzie zwiększał bezpieczeństwo małych pacjentów - mówiła dr Katarzyna Musioł, nowa ordynator pediatrii w WSS nr 3 w Rybniku podczas sesji rady miasta.

Katarzyna Musioł tłumaczyła, że dziś, gdy sytuacja dziecka się pogarsza i wymaga ono leczenia w oddziale intensywnej terapii, musi być przewiezione do najbliższego oddziału OIOM, to znaczy do Katowic albo Jastrzębia. A wówczas trzeba czekać godzinę na przyjazd specjalistycznej karetki, a kolejną zabiera transport do Katowic. Czasami 2 godziny ważą o życiu dziecka. Nic dziwnego, że radni podjęli uchwałę popierającą działania mające na celu utworzenie w szpitalu w Rybniku Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci. - Chcemy szukać wszystkich możliwości wsparcia. Uchwała intencyjna, to ważny argument w negocjacjach zarówno z samorządem województwa jak i z NFZ - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, obiecując, że postara się zainteresować tematem sąsiednie samorządy, które korzystają z usług rybnickiej lecznicy.

Powinno się udać, tym bardziej, że wszystkim zależy na tym, by zmienić w końcu kiepski obraz rybnickiej pediatrii, gdzie w niedalekiej przeszłości doszło do kilku nieszczęśliwych przypadków.

- Nie chcę się odnosić do zdarzeń z przeszłości. Ja wtedy nie pracowałam i nie czuję się kompetentna, by o tym mówić. Wiem tylko, że jedno z tych dzieci czekało na przewiezienie do oddziału intensywnej terapii. Mogę tylko domniemywać, że bliskość tego oddziału mogłaby w jakiś sposób pomóc. Jednak nie chcę się odnosić do przeszłości, chcę patrzeć w przyszłość, myśleć, co zrobić, by nie doprowadzać do tego typu sytuacji - mówi Musioł.

W dalszej części:

 • O co zabiega obecnie kierownictwo szpitala
 • Jaką dostację szpital dostał w 2016 roku
 • Co na to NFZ
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aleksander Król

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.