W Teatrze Śląskim odbędzie się promocja nowej książki Zbigniewa Białasa "Tal"

Czytaj dalej
Ola Szatan

W Teatrze Śląskim odbędzie się promocja nowej książki Zbigniewa Białasa "Tal"

Ola Szatan

W następną niedzielę, 4 października w Teatrze Śląskim w Katowicach odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem, promujące jego najnowszą powieść "Tal".

Sosnowieccy intryganci, śmiertelna trucizna z Katowic, warszawski as palestry i przytulny krakowski hotelik… Zbigniew Białas oddaje w ręce czytelników kolejne kryminalne zagadki. Autor kultowego „Korzeńca”, który został zainscenizowany w Teatrze Zagłębia, a także „Pudru i pyłu”, kontynuuje literackie opowiadanie o Zagłębiu. Nie bez przyczyny mówi się o nim, że jest tym dla Sosnowca tym, kim Krajewski dla Wrocławia.

W księgarniach ruszyła przedsprzedaż najnowszego tytułu „Tal”. Autora o kryminalne zagadki podczas spotkania będzie pytać Dorota Malinowska–Grupińska z wydawnictwa MG, które wydaje książkę.

Osią powieści „Tal” jest tak zwana sprawa Grzeszolskiego, która doprowadziły do wielu osobistych tragedii i do kompromitacji sądownictwa, mimo że nie wiadomo do dziś, czy w ogóle popełniono zbrodnie przypisywane oskarżonemu.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę „Tal” oraz ilustrowaną wersję „Korzeńca”. Autor będzie oczywiście podpisywał egzemplarze na życzenie czytelników.

Zbigniew Białas (ur. 1960 w Sosnowcu) – anglista, literaturoznawca; profesor nauk humanistycznych; pracownik Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego; stypendysta Fundacji Humboldta i Fulbrighta; autor trzech rozpraw o literaturze postkolonialnej i podróżniczej: Post-Tribal Ethos in African Literature (Essen: 1993), Mapping Wild Gardens (Essen: 1997) oraz The Body Wall (Frankfurt, New York: 2006); redaktor i współredaktor kilkunastu tomów naukowych publikowanych w kraju i za granicą, autor kilkudziesięciu esejów teoretycznoliterackich, tłumacz literatury angielskiej, amerykańskiej i nigeryjskiej na język polski. W młodości służył w wojskach ONZ na Bliskim Wschodzie (Wzgórza Golan), obecnie preferuje łagodniejsze doznania: jest miłośnikiem opery, wędkarstwa i krajów skandynawskich.


*Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
*Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
*Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
*Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.