W tej gminie dbają o wypoczywających nad wodą

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

W tej gminie dbają o wypoczywających nad wodą

Alicja Kucharska

Przygotowania do sezonu letniego już się rozpoczęły. W tym roku gmina zdecydowała się odnowić pomost we wsi Łąkie. Na tym nie koniec

Plaża we wsi Łąkie z pewnością jest wizytówką gminy. Dbają o nią sami mieszkańcy. Teraz pojawi się tam nowy pomost.

Remonty sukcesywnie, co roku

Około 10 lat temu budowano pomosty w miejscowościach Łąkie, Ołobok oraz Cibórz. Pierwszy powstał w Łąkiem właśnie.

- Budowaliśmy je z drewna sosnowego, co jak się okazało nie jest najlepszym materiałem na tego typu obiekty. Doszliśmy do wniosku, że optymalnym drewnem jest drewno modrzewiowe, które jest bardziej trwałe, bez konieczności jakiejkolwiek konserwacji - wyjaśnia wójt Zbigniew Woch. Remont prowadzi gminna ekipa. Zakup materiału wyniósł ok. 15 tys. zł.

- Mieszkańcy gminy faktycznie z tego miejsca korzystają. W Niesulicach zdecydowana większość to osoby spoza gminy, a tu zjeżdżają nasi mieszkańcy - dodaje wójt.

Jezioro Niesłysz przyciąga tysiące osób

W roku ubiegłym wyremontowano pomost w Niesulicach, teraz został wymieniony pomost w Łąkie, natomiast w przyszłym roku nowy pomost powstanie w Ciborzu.

Gmina przygotowuje się już do sezonu letniego. Bo przecież zarządza aż pięcioma miejscami wyznaczonymi do kąpieli: w Łąkie, Ciborzu, Niesulicach (plaża przy tzw. ośrodku policyjnym, przy ośrodku Ada oraz przy dawnym Lumelu).

Co roku, przed rozpoczęciem sezonu plaże są sprawdzane przez pracowników urzędu gminy pod względem sanitarnym i czystości. Ponadto na dwóch plażach należących do gminy obecni są ratownicy, którzy dbają o bezpieczeństwo.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.