W tej strażackiej remizie czas się zatrzymał

Czytaj dalej
Ryszard M. Perczak

W tej strażackiej remizie czas się zatrzymał

Ryszard M. Perczak

Może się tak zdarzyć, że wakacyjne wędrówki zawiodą kogoś z Czytelników do Berlina. Stolica Niemiec ma mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia, ale jedno z nich chcielibyśmy szczególnie polecić miłośnikom motoryzacji i historii samochodów.

Mieszcząca się przy Wiebestrasse 36/37 Classic Remise Berlin jest połączeniem gigantycznego garażu, wystawy, sklepów, restauracji oraz warsztatów naprawczych. Można w niej obejrzeć około 200 zabytkowych samochodów i motocykli.

W odrestaurowanych, ponadstuletnich halach remizy strażackiej w roku 2003 urządzono miejsce, w którym berlińscy kolekcjonerzy motoryzacyjnych klasyków mogą przechowywać swoje pojazdy. Szybko w tym samym miejscu pojawili się fachowcy od napraw i restauracji pojazdów zabytkowych. Powstały wyspecjalizowane warsztaty naprawcze i sklepy z częściami zamiennymi. Na miejscu działa także kilka biur zajmujących się handlem starymi motocyklami i samochodami.

Wstęp na teren jest bezpłatny. Można oglądać nie tylko egzemplarze znajdujące się pod dachem, ale także wokół budynku. Również wszystkie warsztaty pracują przy drzwiach otwartych.

Liczba prezentowanych w stolicy Niemiec pojazdów zabytkowych, szczególnie w okresie letnim, często się zmienia. Prawie wszystkie wystawione wehikuły są na chodzie i co kilka dni wyjeżdżają na różnego rodzaju zloty i spotkania motoklasyków. Niemniej zawsze jest do obejrzenia przynajmniej 150 naprawdę interesujących modeli, głównie z lat 50. i 60.

Strudzeni wędrówką wśród niezwykłych aut w różnym wieku i różnych typów mogą odpocząć w znajdującej się na miejscu restauracji.

Z doświadczenia wiemy, że pod wrażeniem tego miejsca będą nie tylko miłośnicy historii motoryzacji.

Classic Remise Berlin

Remizę można odwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00 oraz w niedzielę od 10.00 do 20.00. Wstęp bezpłatny.

Ryszard M. Perczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.