W Wąbrzeźnie mogą rozwijać swoją pasję

Czytaj dalej
Fot. wdk
Alicja Kalinowska

W Wąbrzeźnie mogą rozwijać swoją pasję

Alicja Kalinowska

Ze spacerów fotograficznych powstanie wystawa pokazująca Wąbrzeźno o różnych porach roku.

W Wąbrzeźnie trwają warsztaty fotograficzne. Ich uczestnicy o różnych porach roku będą fotografowali Wąbrzeźno. Pierwsze spotkanie, wiosenne, już za miłośnikami robienia zdjęć.

- Fotografia zawsze mnie pasjonowała. Dzięki warsztatom udało mi się wyeliminować pewne błędy, które pojawiały się na moich zdjęciach. Wiem na przykład, jak powinna wyglądać dobra kompozycja, co nie powinno się znaleźć na fotografii. Moje zdjęcia są lepiej przemyślane. Warsztaty to dla mnie również możliwość spotkania się z innymi ludźmi i pewna wymiana doświadczeń - mówi Maria Zaborska, mieszkanka Wąbrzeźna.

W weekendowym spotkaniu z aparatem wzięła również udział Marlena. - Zdjęcia robię tylko amatorsko. Dzięki warsztatom wiem, że czego powinnam unikać podczas fotografowania, aby moje zdjęcia były dobrze zrobione. Jeśli tylko będą miała możliwość to na pewno wezmę udział w kolejnych spotkaniach - zapewnia młoda kobieta.

Cykl spotkań, którego organizatorem jest Wąbrzeski Dom Kultury nosi nazwę „Cztery pory roku”. Weekendowe warsztaty odbywały się pod nazwą „ wiosna”. Przez dwa dni kilkanaście osób spacerowało po Wąbrzeźnie z aparatami fotograficznymi. W których miejscach można było ich spotkać? Przede wszystkim w okolicy wąbrzeskich jezior i w centrum miasta.

- Nasze miasto jest piękne. Idealnie nadaje się do robienia zdjęć. Nad jeziorem możemy fotografować przyrodę, która właśnie wiosną budzi się do życia - podkreślają uczestnicy weekendowych warsztatów.

Podczas pleneru teoria jest połączona z praktyką. Spacery z aparatem mają pomóc uczestnikom w opanowaniu najważniejszych funkcji w aparacie oraz zasad kompozycji i oświetlenia. Ponadto uczestnicy warsztatów będą uczyć się m.in. swobodnego korzystania z parametrów, właściwego doboru pory dnia do wykonywania zdjęć, a także techniki pozwalającej na unikanie nieostrości, złego naświetlania oraz zdjęć w „ruchu”. Plener składać się będzie z 4 spotkań, które zaplanowano o różnych porach roku. Zakończeniem warsztatów będzie wystawa wszystkich prac wykonanych podczas cyklu spotkań.

Chociaż pierwsze spotkanie już za nami to nadal można dołączyć na kolejne warsztaty. Następne planowane są w czerwcu bądź lipcu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 56/ 688 23 42.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.