W Zabrzu powstanie nowa droga, która połączy strefę ekonomiczną z A1. Podpisano stosowną umowę!

Czytaj dalej
Fot. UM Zabrze
Szymon Bijak

W Zabrzu powstanie nowa droga, która połączy strefę ekonomiczną z A1. Podpisano stosowną umowę!

Szymon Bijak

W środę, 27 stycznia, w zabrzańskim ratuszu podpisano podpisano umowę na wykonanie ważnej dla mieszkańców i inwestorów drogi. Połączy ona strefę ekonomiczną z autostradą A1. - Nowa infrastruktura w znacznym stopniu usprawni połączenia komunikacyjne w północnej części miasta - informuje Urząd Miejski.

Zabrze: nowa droga połączy KSSE z autostradą. Umowa została podpisana

To już jest pewne: nowa droga połączy zabrzańską strefę ekonomiczną z autostradą A1. Pod koniec stycznia podpisano stosowną umowę.

Jej przedmiotem jest warte 640 tys. zł opracowanie projektu drogi klasy Z (długości ok. 2 km) na odcinku od ul. Witosa do ul. Goduli wraz z budową mostu nad ciekiem Rokitnickim oraz budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. Za to wszystko będzie odpowiadała firma SWECO Polska Sp. z o.o.

- To bardzo ważna inwestycja zarówno dla mieszkańców Zabrza, jak i inwestorów. Nowa droga ułatwi firmom ze strefy ekonomicznej transport i jednocześnie sprawi, że samochody ciężarowe nie będą musiały przejeżdżać przez gęsto zamieszkałe centrum dzielnicy Rokitnica – nie ma wątpliwości Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

To wszystko wpłynie na jakość poruszania się środkami transportu w mieście, a także na warunki i bezpieczeństwo ruchu w bezpośrednim otoczeniu. Nowa infrastruktura stworzy także warunki do udostępnienia kolejnych terenów inwestycyjnych, chociażby pod budownictwo mieszkaniowe.

Jak informuje zabrzański magistrat, wykonawca ma osiemnaście miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę dla zadania!

Pozostało jeszcze 33% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Bijak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.