W żłobku świetnie się bawią. Tu dzieci poznają bliski świat

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Anna Klaman

W żłobku świetnie się bawią. Tu dzieci poznają bliski świat

Anna Klaman

Żłobek w Sępólnie to niedościgły wzorzec. Pytanie, czy inne samorządy pójdą tym śladem.

Sępoleński żłobek to modelowa taka placówka w regionie. No cóż, takiego miejsca nie ma ani w Chojnicach, ani Tucholi. Tam mogą tylko pozazdrościć małym sępolanom.

Nie ma co ukrywać, sępoleński żłobek, teraz już także rozbudowany, stanowi niedościgły wzór. Oby tylko inni zechcieli z niego skorzystać. Póki co jakoś się na to nie zanosi. Żłobek w Sępólnie jest nowoczesny, na miarę współczesnego świata, a dzieci mają tam nawet własny, piękny basen. Póki co z Sępólna biorą przykład tylko w Koronowie.

Jak czują się w przedszkolu

W czerwcu i lipcu w Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie odbyły się spotkania małych absolwentów, którzy w 2015 roku przeszli ze żłobka i klubu dziecięcego do przedszkola. Mali absolwenci podczas swoich wizyt mieli okazję do ponownego spotkania się ze swoimi rówieśnikami oraz ciociami.

Chętnie powrócili do miejsca, które zarówno kiedyś, jak i dziś jest im bliskie. Pełni ekscytacji opowiadali o swoich przedszkolach, nowych koleżankach i kolegach. Nowe miejsca budzą wiele emocji - dzieci z entuzjazmem o nich opowiadały. - Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, które umilały im niegdyś pobyt w żłobku i klubie dziecięcym: m.in. bawiły się w Eko-gaju - z wielką precyzją i zaangażowaniem tworzyły różnorodne prace ręczne, a także spędziły czas w sali do zabaw wodnych, w której doświadczały, przelewały, chlapały i pluskały się wodą - mówią w placówce. - Odwiedziny absolwentów były także świetną okazją do zwiedzania nowej części żłobka. Cieszymy się, że podczas tego spotkania rodzicie chętnie dzielili się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z sytuacją przejścia ich dzieci do przedszkola. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze i przywołały wiele radosnych wspomnień! Fotorelacja ze spotkań na stronie internetowej żłobka oraz www.pomorska.pl.

Baby Caffe zaprasza

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, zrealizowano też kolejne spotkanie z cyklu „Baby Caffe” w sali zabaw wodnych. Podczas zajęć rodzice mieli okazję przekonać się jak silnym, a zarazem ważnym stymulatorem wspomagającym rozwój dziecka może być woda. Zajęcia nie były tylko zabawą, ale także cennym doświadczeniem dla rodziców. Dzięki nim nabyli nowych umiejętności z zakresu aranżacji przestrzeni w łazience sprzyjającej kąpieli oraz modelowania form i metod planowania zabaw w wodzie, które można wykorzystać podczas kąpieli, aby stała się przyjemnością. W drugiej części spotkania dla relaksu zaprezentowane zostały różnorodne efekty świetlne z wykorzystaniem światłowodów, kuli magicznej, dywanu świetlnego itp. Magiczne światełka wprawiły dzieci w zachwyt i pobudziły ich ciekawość poznawania świata.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.