Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

W Żorach czas płynie inaczej? Trzy zegary i trzy inne godziny

Czytaj dalej
Fot. Szymon Kamczyk
Szymon Kamczyk

W Żorach czas płynie inaczej? Trzy zegary i trzy inne godziny

Szymon Kamczyk

Po liście naszego Czytelnika sprawdziliśmy, jak działają w mieście publiczne zegary. Zdecydowanie nie można na nich polegać...

W Żorach jest kilka zegarów - analogowych i cyfrowych, które pomagają mieszkańcom odnaleźć się w czasie i wskazują aktualną godzinę. Takie zegary znajdziemy m.in. na Rondzie Węgierskim i przy wszystkich przystankach - na elektronicznych tablicach z rozkładem jazdy. Kilka lat temu mieszkańcy zwracali uwagę, że zegary na rondzie tylko wprowadzają w błąd - bo wskazywały nieprawidłową godzinę. Ten problem został zażegnany i zegar został poddany konserwacji. Dzisiaj działa dobrze, ale nasz Czytelnik wskazał trzy inne czasomierze, które na pewno nie pomagają w określeniu aktualnej godziny.

Do naszej redakcji dotarł list, w którym Czytelnik z Żor apeluje o zajęcie się zegarami w śródmieściu. „Jeden z nich znajduje się na ul. Moniuszki i jest nieczynny od lat. Drugi jest na ścianie budynku przy dworcu autobusowym (pokazuje od kilku miesięcy fałszywe godziny), a trzeci wprawdzie jest czynny, ale jego tarcza, cyfry i wskazówki są wykonane z blachy miedzianej o takim samym kolorze. Z tego powodu mało kto potrafi odczytać aktualną godzinę” - napisał do nas Czytelnik.

W dalszej części:

 • O zegarze na ratuszu i o tym, jakie rgodziny pokazują żorskie zegary
 • Które zegary faktycznie należą do miasta
 • Czy urząd zegar nastawi, czy wymyślił coś innego
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Szymon Kamczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.