Walka o obwodnicę Krosna Odrzańskiego trwa nadal

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Walka o obwodnicę Krosna Odrzańskiego trwa nadal

Łukasz Koleśnik

O obwodnicy zrobiło się ostatnio cicho, ale samorządowcy oraz radni walczą o inwestycję. Na razie na spotkaniach, jak radny sejmiku Łukasz Mejza.

Mejza spotkał się z z Przemysławą Hamerą, dyrektorem oddziału GDDKIA w Zielonej Górze oraz Kazimierzem Łatwińskim, doradcą Wojewody ds. gospodarki i infrastruktury kolejowo - drogowej.

- Potrzeba budowy obwodnicy miasta była w przeszłości wielokrotnie potwierdzana przez GDDKiA. I w naszych staraniach o obwodnicę z pewnością pomaga fakt, że regionalny odział GDDKiA mocno wspiera koncepcję jej budowy, w tym także na szczeblach krajowych - wskazuje Mejza.

- W Lubuskiem mamy problem z wyludnianiem się województwa. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wyjazd w poszukiwaniu perspektyw zawodowych. Powstrzymać młode pokolenie przed emigracją może tylko tworzenie nowych, dobrych miejsc pracy. A w regionie krośnieńskim bez obwodnicy będzie o to bardzo trudno - zauważa radny.

Kolejne kroki to spotkania w Warszawie. Trzeba działać, walczyć, bo to niezwykle ważna sprawa - zaznacza Łukasz Mejza.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.