MM

Warsztaty i spotkania w plenerze dla miłośników szycia, poezji i folkloru

Warsztaty i spotkania w plenerze dla miłośników szycia, poezji i folkloru
MM

Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” przy ul. Żubardzkiej 3 w dniach 10 - 24 lipca zaprasza na warsztaty patchworkowe.

Zajęcia będą realizowane w ramach projektu „Lato z Kulturą. Nowe Wyzwania”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestnicy poznają historię patchworku, zapoznają się z aspektami technicznymi i podstawowymi funkcjami domowej maszyny do szycia. Mile widziani będą także ci, którzy wcześniej nie mieli z szyciem do czynienia. Zaprezentowane zostaną akcesoria wykorzystywane podczas wykonywania patchworku. Każdy uczestnik stworzy swój projekt, który następnie zrealizuje.

Zapisy pod numerem (42) 651-67-47 lub osobiście w CEK. Udział jest bezpłatny.

Podobnie jak wstęp na warsztaty literackie „Wszystko o wierszu”, które odbędą się 10 lipca o godz. 14 w Centrum Twórczości „Lutnia” przy ul. Łanowej 14.

Organizator zaprasza wszystkich seniorów, których interesuje poezja bądź sami ją tworzą.

Z kolei Dom Kultury „Ariadna” 11 lipca w godz. 17 - 20 zaprasza na Podwieczorek Folkowy, który odbędzie się w parku, w okolicach hali MOSiR (zbiórka przy ul. Niciarnianej 1/3). W programie pokaz tańców ludowych, wspólne śpiewanie piosenek oraz przyśpiewek z Zespołem Pieśni i Tańca „Anilana” oraz kapel ludowych i folkowych. Po zabawie odbędzie się degustacja potraw regionalnych (Polska, Serbia, Białoruś) oraz wspólne grillowanie.

Nie zabraknie animacji dla dzieci i dorosłych (zabawy podwórkowe, warsztaty artystyczne, plener malarski, rękodzieło).

Więcej informacji można uzyskać pod numerami 510 313 310, 574 256 258. Nie trzeba się zapisywać, udział jest bezpłatny.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.