Warsztaty nie tylko dla starszych

Czytaj dalej
MM

Warsztaty nie tylko dla starszych

MM

Do udziału w ciekawych zajęciach zaprasza łódzki Uniwersytet Medyczny b Wstęp jest bezpłatny.

Propozycję dotyczącą aktywnego spędzania czasu ma dla seniorów Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jest nią projekt „Healthy Loneliness - Zdrowa Samotność”. Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego starzenia się poprzez organizację warsztatów dla osób starszych, w które będą zaangażowani różnego rodzaju specjaliści z dziedziny zdrowia. Projekt jest finansowany w ramach europejskiej inicjatywy „EIT Health”.

Przez różne inicjatywy edukacyjne uwzględniające potrzeby osób starszych nasz projekt rozwiązuje ważne kwestie, m.in. lepsze zrozumienie obecnej sytuacji samotności osób starszych w mieście, identyfikację przyczyn, konsekwencji i potrzeb, których nie pokrywają istniejące rozwiązania promowane przez miasta

– mówi Agata Wiśniewska, organizatorka prowadzonych w ramach projektu warsztatów.

Najbliższe odbędą się we wtorek, 18 września, w godz. 12 - 14 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Boya-Żeleńskiego 15. Będą to „Słówka”, czyli międzypokoleniowe spotkanie dzieci i seniorów, podczas którego uczestnicy pobudzą kreatywne myślenie podczas wspólnego tworzenia bajek.
W spotkaniu gościnnie weźmie udział młodzież szkolna.
Na warsztaty trzeba się zapisać pod numerem 785-911-619 (od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 15) lub pisząc na adres mailowy: [email protected].

Kolejnym ciekawym spotkaniem będzie „Rozgrywka”, którą zaplanowano na 26 września w godz. 17 - 19 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3. Warsztaty będą polegały na wspólnym graniu w gry planszowe. Uczestnicy podzielą się na międzypokoleniowe zespoły. Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz gier - od prostych na skojarzenia, po gry edukacyjne i kooperacyjne. Celem spotkania ma być integracja uczestników, wzajemne poznanie się i spędzenie razem czasu w interesujący sposób.
Zapisy pod adresem mailowym: [email protected].

Ci, których ciekawi zdrowy styl życia, mogą wybrać się na warsztaty dietetyczne „Dieta - smaczna i zdrowa”, które odbędą się 9 października w godz. 10 - 14 w Poleskim Ośrodku Sztuki (filia Karolew) przy ul. Bratysławskiej 6A. W programie m.in. zalecenia żywieniowe dla osób w starszym wieku oraz przygotowanie (i spożycie) wspólnego posiłku.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: [email protected].

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.