Ważne szczecińskie festiwale sztuk wizualnych bez dotacji

Czytaj dalej
Fot. Fot. Andrzej szkocki
Małgorzata Klimczak

Ważne szczecińskie festiwale sztuk wizualnych bez dotacji

Małgorzata Klimczak

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił wyniki naboru wniosków na projekty kulturalne na 2017 rok.

W dziedzinie „film” przyznano dotację OFFicynie na Szczecin European Film Festival

W Szczecinie bez dotacji są niegdyś czołowe festiwale 13muz. Festiwal inSPIRACJE, który w tym roku ma być organizowany przez Trafostację Sztuki, nie otrzymał dotacji. Podobnie festiwal digital_ia, który pozostał w klubie 13muz. 13muz nie otrzymało także pieniędzy na inny projekt - Sztuka Znana na Nowo.

33900 zł otrzymała Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie Academia Nova na festiwal sztuki „Młode Wilki”. Ponad 67 tys. zł otrzymała Zachęta Sztuki Współczesnej na projekt „Szczecińskie Awangardy”. To stowarzyszenie otrzymało również 130 tys. zł na Rozbudowę i Promocję Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej.

Niestety, dofinansowania w tej kategorii nie otrzymało Muzeum Narodowe w Szczecinie, które chciało rozbudować kolekcję sztuki współczesnej.

W dziedzinie „film” 70 tys. zł przyznano Stowarzyszeniu OFFicyna na Szczecin European Film Festiwal. Ten festiwal jeszcze niedawno stał pod znakiem zapytania.

Szczecin słabo wypadł w kategorii „wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”. Tylko Teatr Lalek Pleciuga ma 135, 5 tys. zł na projekt „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”. Dofinansowania nie otrzymały dwa projekty Filharmonii im. Karłowicza, jeden Zamku Książąt Pomorskich i Zjazd Młodych Gwiazd 2017, nowy festiwal organizowany przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

W kategorii „edukacja artystyczna” filharmonia nie otrzymała pieniędzy na piątą edycję International Lutosławski Youth Orchestra.
Dużo lepiej wypadliśmy w kategorii „promocja czytelnictwa”. Zamek Książąt Pomorskich otrzymał 29 tys. zł na projekt „Bajkowi globtroterzy. Cykl interaktywnych warsztatów czytelniczych dla dzieci”, Książnica Pomorska na tak chętnie odwiedzany Festiwal Czytania „Odkrywcy Wyobraźni” - 142,5 tys. zł, a na drugi projekt „Czytam więc jestem i zmieniam świat – literatura kluczem do dziecięcej wyobraźni” - 16,9 tys. zł.

Dofinansowania nie otrzymała Szczecińska Agencja Artystyczna na Festiwal i Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia”.
W kategorii „kolekcje muzealne” Muzeum Narodowe w Szczecinie otrzymało 116 tys. zł na zakup kolekcji sztuki dogońskiej.
W kategorii „kultura ludowa” filharmonia otrzymała wsparcie na Turniej Muzyków Prawdziwych - 60 tys. zł, a Ośrodek Teatralny Kana 20 tys. zł na „Wokół Tradycji”.

Filharmonia, Teatr Polski i Muzeum Narodowe w Szczecinie otrzymały też pieniądze na infrastrukturę.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.