Edyta Hanszke

Wbrew pozorom powietrze latem wcale nie jest czystsze

Wbrew pozorom powietrze latem wcale nie jest czystsze
Edyta Hanszke

Informacje z wojewódzkiego monitoringu docierają do nas z dużym opóźnieniem, miejski w Opolu przestał funkcjonować, a efektywnych działań władz służących poprawie jakości powietrza nie ma - ocenia Krystyna Słodczyk z Opolskiego Alarmu Smogowego.

W piątek o przekroczeniu poziomu alarmowego ozonu poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu. Urządzenia na stacji w Oleśnie odczytały jednogodzinne stężenie 183 mikogramów na m. sześć.

- Biorąc pod uwagę niekorzystne warunki meteorologiczne (wysoka temperatura powietrza oraz duże nasłonecznienie), można przewidywać, że podobna sytuacja może utrzymywać się w najbliższych dniach na znacznym obszarze województwa - napisano w komunikacie i zalecono poinformowanie mieszkańców, żeby ograniczyli przebywanie na dworze, dotyczy to szczególnie dzieci i osób starszych.

30 czerwca na facebookowym profilu  Fundacji Jarosława Pilca dla Czystego Powietrza pojawił się z kolei filmik, na którym słychać, jak ktoś dmuchawą czyści chodnik. - na terenie...Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, czyli tego urzędu, który ów zakaz (używania dmuchaw - red.) umieścił w uchwale sejmiku - napisano w komentarzu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.