Wciąż za dużo pieszych traci życie na drogach

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marek Weckwerth

Wciąż za dużo pieszych traci życie na drogach

Marek Weckwerth

W piątek na przejściu dla pieszych w Toruniu zginęła młoda kobieta. Piesi stanowią 25-30 procent ofiar.

Od początku tego roku do 14 grudnia na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 895 wypadków, w których zginęły 142 osoby, a 1022 odniosły rany. Wśród zabitych jest 32 pieszych i 227 rannych. Odnotowano też 25 tys. 699 kolizji.

Wypadków było mniej o 79 niż w tym samym okresie 2016 roku, zginęło 28 osób mniej, a poszkodowanych zostało o 41 osób mniej. Więcej za to było kolizji - o 231.

Poprawa bezpieczeństwa jest ewidentna, zwłaszcza w rubryce „zabici” - o 16,5 procent. Tylko czy to powinno satysfakcjonować służby ruchu drogowego skoro i tak mamy 142 zabitych? Z wczorajszym wypadkiem w Toruniu nawet 143.

Co wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach? Co jeszcze można zrobić, żeby piesi byli bezpieczni? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.