We Włocławku 500 osób będzie zbierało z WOŚP 2018

Czytaj dalej
Andrzej Galczak

We Włocławku 500 osób będzie zbierało z WOŚP 2018

Andrzej Galczak

Pół tysiąca wolontariuszy wyjdzie w najbliższą niedzielę na ulice Włocławka, aby zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku celem jest wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Wśród wolontariuszy jest dwulatek i osiemdziesięcioletnie pani Teresa, która od wielu lat wspiera WOŚP i robi to bardzo skutecznie.

Kilkuletni wolontariusze przyjdą z rodzicami

- Najmłodsi, kilkuletni wolontariusze przychodzą z rodzicami, którzy wcześniej też kwestowali - podkreśla Beata Krajewska, szefowa włocławskiej orkiestry. - Startujemy już w sobotę. Na początek, o godzinie dziewiątej rusza ósmy rajd „Prosto z serca”. Tego dnia będzie więcej imprez, ale większość organizowana jest w niedzielę.

Sztab otrzymuje przedmioty, które trafią na licytację. Jednymi z pierwszych ofiarodawców jest Andrzej Tomczak, który tradycyjnie przekazuje swoje obrazy. Rower podarowała firma „Jamróz”, a jeden z włocławian dostarczy 600 książek.

Trwają przygotowania wolontariuszy

- Dużo, czasem drobnych przedmiotów, otrzymujemy od mieszkańców, którzy nas wspierają - dodaje szefowa WOŚP. - Cały czas zgłaszają się ofiarodawcy, również szkoły, które chcą u siebie zbierać pieniądze.

Wiele aukcji już wystartowało. Licytować można na portalu wosp.wloclawek.pl. Wystarczy kliknąć na baner „Aukcje WOŚP Włocłwek” i ukaże się lista wystawionych przedmiotów.

Przed finałem jest jeszcze wiele do zrobienia, choćby organizacyjnych i logistycznych żeby całość perfekcyjnie zagrała 14 stycznia. Ważnym elementem jest przeszkolenie wolontariuszy.

- Dowiadują się, jak się zachowywać, co robić, gdzie nie powinni chodzić - zaznacza Beata Krajewska. - Dla nas priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo wolontariuszy. W tej kwestii wspierają nas policjanci i strażnicy miejscy, nie tylko w czasie zbiórki. Prowadzą też szkolenia wyjaśniając, jak uniknąć zagrożeń.

Kulminacją tegorocznego 26. finału WOŚP będzie koncert na Zielonym Rynku. Początek o godz. 16.30. Wystąpią: Natalia Nykiel, Czaqu, Dj Nova, Dj Mathi, Dj Taste My Tone. Światełko do nieba o godz. 20.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.