We Włocławku takie remonty, jakie są nasze oczekiwania

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

We Włocławku takie remonty, jakie są nasze oczekiwania

Małgorzata Goździalska

Junkersy do likwidacji! Zmiana systemu podgrzewania wody.

Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa stawia przede wszystkim na termomodernizację bloków. - Plan remontów przygotowaliśmy na podstawie przeglądów technicznych - mówi Leszek Szarzyński, zastępca prezesa do spraw techniczno-eksploatacyjnych. - Ale wzięliśmy także pod uwagę oczekiwania mieszkańców.

Jak zmienią się blokowiska? Ściany zostaną ocieplone w 15 budynkach, m.in. przy ul. Krętej 8, Polnej 61, Żytniej 62, Okrzei 14. - Ale wykorzystamy rusztowania, postawione przy wytypowanych do ocieplenia bloków i zajmiemy się naprawą balkonów - dodaje Leszek Szarzyński. - Chodzi przede wszystkim o obróbki blacharskie, wylewki pod płytki , malowanie balustrad. Przy okazji planujemy także wykonanie na ostatnich kondygnacjach zadaszeń.

W 17. budynkach, m.in. przy ul. Łanowej 7, Chmielnej 33, Słowackiego 2 planowane są też docieplenia tzw. stropodachów. W 48. blokach natomiast spółdzielnia będzie wymieniać oświetlenie. W klatkach schodowych pojawią się żarówki typu LED zapalające się pod wpływem ruchu. Bo to oszczędność prądu, która przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. A i wygoda dla mieszkańców.

W kilku najstarszych budynkach planowana jest wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej. Przy okazji spółdzielnia chce doprowadzić do zmiany systemu podgrzewania wody. Junkersy mają być zlikwidowane m.in. przy ul. Króle-wieckiej 42 i 44, Warszawskiej 2/4/6. - Ale na to potrzebna jest zgoda mieszkańców - podkreśla dyrektor Szarzyński.

W planach Włocławska SM ma także utwardzenie terenów wokół bloków i stworzenie kolejnych miejsc do parkowania - głównie w śródmieściu, gdzie może być utworzonych aż 50 miejsc.

Na zaplanowane prace Włocławska SM przeznaczyła 7 mln 900 tysięcy złotych. To pieniądze z funduszu remontowego, na który składają się mieszkańcy.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.