Weekend zdominują zbiórki dla WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Pomianowska

Weekend zdominują zbiórki dla WOŚP

Katarzyna Pomianowska

Lot motolotnią nad Pojezierzem brodnickim, plakat z autografami twórców gry Wiedźmin III, badania psychologiczne dla kierowców...

To tylko niektóre propozycje zgłoszone na licytację WOŚP w brodnickim sztabie. Wielki finał 24. edycji orkiestry już w niedzielę. Co będzie się działo w regionie?

Pod hasłem „Miara Grosza” odbędzie się kolejna zbiórka groszaków. Do akcji zaproszono uczniów brodnickich szkół.

- Klasa która zbierze największą ilość groszy w nagrodę nie będziecie pytana na lekcjach - zachęcają pomysłodawcy. Do akcji przyłączyć się mogą również wszyscy chętni mieszkańcy, którzy zgromadzili w domu sporą ilość bilonu.

- Zapraszamy serdecznie - w niedzielę, na licytację do BDK - mówi Daria Szczecińska, szefowa sztabu WOŚP w Brodnicy. - Z ciekawszych atrakcji mamy lot motolotnią nad Pojezierzem brodnickim, 3-osobową sofę, miejsce dla jednej osoby na obóz Dzikich Bab, dużo złotej biżuterii czy plakat z autografami twórców gry Wiedźmin III oraz badania psychologiczne dla kierowców. W tym roku po raz pierwszy transimisja będzie też „na żywo” przez internet - ebrodnica.pl i tradycyjnie w TV Eltronik.

W sobotę zaplanowano m.in. turniej piłki halowej (OSiR - godz. 9), orkiestrową masę krytyczną - start o godz. 15 - BDK, o godz. 17.30 - zumbę (hala sportowa I LO), godz. 21 - pub Koniec Świata - orkiestrowe jam session.

W niedzielę: godz. 13 - brodnickie Przedzamcze - bieg „Policz się z Cukrzycą” (trasa będzie wiodła przez brodnickie parki, długość - około 5 km). Zapisy od godz. 12.30 przy Pałacu Anny Wazówny. Godz. 15 - BDK, licytacja, którą poprowadzi duet sprzed 17 lat - Bartek „Franek” Guentzel i Krzysztof „Kisiel” Majczuk. Godz. 20 - Duży Rynek - Światełko do Nieba. Wystąpi grupa Be Fire z BDK ze swoim pokazem fire show, godz. 20.30 - pub Koniec Świata - koncert Pana Jędrasa Piosenki pisane prawdziwie na kacu.

Udział w w/w atrakcjach - po wrzuceniu dowolnego datku do puszki.

- Jako sztab chcemy, żeby tych kilka mroźnych, zimowych dni były pełne ciepła, dobroci, niezwykłych wydarzeń i uśmiechów. Jak zawsze, co roku chcemy zaprosić mieszkańców do dobroczynności i udziale w różnych imprezach - zachęca Daria.

Przez cały dzień prowadzone będą uliczne zbiórki. W tym roku po raz pierwszy na ulice wyjdzie także trzech wolontariuszy z terminalami-puszkami. Oznacza to, że „wrzucać” pieniądze będzie można za pomocą karty.

Co zaplanowano w Górznie w niedzielę? O godz. 10 w auli ZS - WOŚP-owy brydż, aula ZS Górzno, godz. 13.30 - strzelanie (strzelnica OSP), godz. 14 - origami (GOK), od godz. 16.30 - WOŚP-owe granie (Dawid Paluszak, Duet: Wojciech Murawski i Agata Paterewicz, soliści z I LO w Brodnicy oraz zespół Anibabki z Kurzętnika). Ponadto w GOK-u: stoiska Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, Górznieńskiej Grupy Ratowniczej (prezentacja pierwszej pomocy, ćwiczenia praktyczne pt.: „Z fantomem zmierz się sam”), kolorowanki dla dzieci, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Górzna, malowanie twarzy i włosów, sklepik z gadżetami (opłata do puszki), stoisko kulinarne (opłata do puszki), licytacja gadżetów i o godz. 20 - „światełko do nieba” (centrum).

Na co mogą liczyć mieszkańcy Jabłonowa? W sobotę o godz. 10 - turniej piłki halowej (gimnazjum w Jabłonowie), o godz. 17 finał w Mileszewach. W programie: występy solistów, jasełka w wykonaniu mieszkańców Lembarga, sprzedaż gadżetów. W niedzielę: godz. 9 turniej badmintona (gimnazjum), godz. 16 - finał w gimnazjum: występy solistów, zespołów, program kabaretowy, pokazy taneczne, sprzedaż gadżetów, stoiska gastronomiczne, a o godz. 20 - światełko do nieba.

W SP w Nieżywięciu, w sobotę o godz. 13.30 - turniej tenisa stołowego, w niedzielę w Bobrowie - o godz. 10 zaplanowano turniej halowej piłki nożnej (hala sportowa), od godz. 14 - ośrodek kultury: występy dzieci i młodzieży, pokazy taneczne, licytacja i loteria fantowa, wypieki pań z KGW, o godz. 19 - światełko do nieba.

W niedzielę o godz. 11 w hali w Zbicznie rozpoczną się turnieje: piłki siatkowej, koszykówki i tenisa stołowego. A o godz. 15 występy taneczne dzieci i młodzieży, jasełka, kiermasz świąteczny, licytacja, loteria, sprzedaż rękodzieła, konkursy i o godz. 20 - światełko do nieba.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.