WFOŚiGW. My zapraszamy do współpracy, ale ty za nią płacisz

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Sławomir Bobbe

WFOŚiGW. My zapraszamy do współpracy, ale ty za nią płacisz

Sławomir Bobbe

Dlaczego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu finansuje etaty w biurach terenowych w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku a Bydgoszczy proponuje by to ratusz sam finansował pracę na rzecz WFOŚiGW?

Ratusz już od września zeszłego roku zabiegał o to, by w Bydgoszczy powstał punkt konsultacyjny który będzie udzielał informacji dotyczących Programu „Czyste Powietrze” - wynika z dokumentów. Urzędnicy pytali również o to, jakie środki będą dostępne dla bydgoszczan, kiedy ruszy program i kiedy będą dostępne formularze składania wniosków.

Również we wrześniu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na korespondencję odpowiedział. Zachęcił między innymi do monitorowania aktualności na stronach Funduszu w poszukiwaniu najświeższych danych oraz zapewnił, że w ogóle nie planuje uruchamiać biur konsultacyjnych poza siedzibą funduszu. Pomocy merytorycznej telefonicznie mieli udzielać doradcy, a wnioski miały być przyjmowane również (i są) w wersji elektronicznej.

W grudniu zeszłego roku do WFOŚiGW trafiło kolejne pismo. Ratusz chciał poznać zainteresowanie programem ze strony bydgoszczan. To ważna informacja, ponieważ program rządowy skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Duże zainteresowanie oznaczałoby, że miasto może przeznaczyć więcej środków na wsparcie w termomodernizacji dla np. wspólnot mieszkaniowych.

Pod koniec lutego urząd miasta ponownie kontaktował się z WFOŚiGW. Zaproponował utworzenie stanowiska na potrzeby programu, ale chciał, żeby koszty jego utworzenia pokrył Fundusz. Funduszowi miesiąc zajęła odpowiedź.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.