Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paulina Musialska

200 miejsc pracy dla Zawiercia. Panattoni buduje halę. To miasto potrzebuje inwestycji

Panattoni Europe rozpoczął już budowę hali magazynowej dla amerykańskiego inwestora Fot. Paulina Musialska Panattoni Europe rozpoczął już budowę hali magazynowej dla amerykańskiego inwestora
Paulina Musialska

Trwa budowa nowej hali magazynowej w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Ma tam pracować nawet 200 osób. Inwestorem jest Panattoni Europe, deweloper powierzchni przemysłowych nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, Luksemburgu oraz Niemczech.

- Oczywiście halę budujemy dla konkretnego klienta - przekazała nam Anita Pietrzykowska z biura prasowego Panattoni Europe.

Hala magazynowa o powierzchni około 14 tys. metrów kwadratowych budowana jest dla amerykańskiego inwestora. Ze wstępnych deklaracji wynika, że na początku zatrudni on około 100 osób. Docelowo liczba ta może wzrosnąć nawet do 200 miejsc pracy. Budowa hali ma zakończyć się w połowie 2018 roku.

Na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej od ponad roku trwają też prace związane z budową nowej hali produkcyjnej Virtu. Firma znana jest z produkcji dań gotowych. Jej hala będzie miała również 14 tys. metrów kwadratowych. Uruchomienie planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Virtu ma zatrudnić 80-100 osób.

- Z doświadczenia jednak wiem, że zatrudnienie okazuje się wyższe, niż inwestorzy zakładają na początku - mówi Wojciech Dziąbek, p.o. dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia, która zarządza SAG. - Inwestycje prowadzi również firma Tauron, która chce postawić w strefie swoją stację elektroenergetyczną - dodaje.

W dalszej części:

 • O innych planach inwestorów wobec SAG
 • Co jest najlepszą reklamą dla strefy?
Pozostało jeszcze 32% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.