Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Drost

8-letnia Sonia z Cieszyna uratowała swoją sąsiadkę, która doznała rozległego wylewu

Sonia Studnicka Fot. Marta Studnicka Sonia ma osiem lat. Lubi grać na klarnecie i keyboardzie, a także pływać i jeździć na rowerze. Chciała by zostać chemikiem i lekarzem.
Jacek Drost

Dziewczynka wracając ze szkoły zobaczyła, że na schodach leży nieprzytomna kobieta. Szybko zadzwoniła więc po pogotowie. Sonia Studnicka nie wahała się udzielić pomocy umierającej sąsiadce.

Strasznie jestem dumna z mojej Sonii. Wiem, że mam wspaniałą, dzielną córkę i gdyby mi lub komukolwiek coś się stało, to nie spanikuje i będzie wiedziała jak postępować, tak jak to zrobiła w poniedziałek - mówi uradowana Marta Studnicka z Cieszyna, mama 8-letniej Sonii, która w poniedziałek uratowała życie swojej sąsiadki.

Obecnie starsza pani, która doznała rozległego wylewu, przebywa w ciężkim stanie w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju.

Marta Studnicka wraz z 8-letnią córką mieszka na drugim piętrze w czteroklatkowym bloku w Cieszynie. Dziewczynka chodzi do cieszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 1. W poniedziałek Sonia jak zwykle sama wracała ze szkoły.

- Kiedy weszłam na klatkę i wchodziłam po schodach, to zobaczyłam leżącą sąsiadkę. Zapytałam się jej czy mnie słyszy, ale ona się nie ruszała, więc uznałam, że mnie nie słyszy. Nie wystraszyłam się - opowiada „DZ” Sonia.

Pani Marta dodaje, że Sonia najpierw zadzwoniła do niej. Z rozmowy z córką dowiedziała się, że sąsiadka była nieprzytomna, lała się jej krew z nosa.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.