Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Kapusta

Angelika Wątor, złota medalistka z igrzysk, potrzebuje pieniędzy na wyjazd na Grand Prix w Seulu

Angelika Wątor, złota medalistka z igrzysk, potrzebuje pieniędzy na wyjazd na Grand Prix w Seulu Fot. Lucyna Nenow
Katarzyna Kapusta

Polski Związek Szermierczy nie ma pieniędzy, by wysłać na Grand Prix w Seulu całą kadrę. Dlatego pochodząca z Preczowa Angelika Wątor zbiera pieniądze, by móc pojechać i zdobyć punkty, które pomogą jej zakwalifikować się do mistrzostw świata.

Angelika Wątor to szablistka należąca do ścisłej kadry narodowej. Złota medalistka igrzysk europejskich w Baku, trenuje w ZKS Sosnowiec. Chce pojechać na Grand Prix w Seulu. Niestety, Polski Związek Szermierczy nie ma pieniędzy, by wysłać tam kadrę. Szablistka szuka pomocy na portalu wspieram.to

- Potrzebuję 4449 zł, by opłacić hotel i przelot samolotem, transfer, opłaty startowe i wyżywienie - mówi Angelika Wątor.

Zawodniczka jest trzecia na liście kadry narodowej.

- Problem polega na tym, że Polski Związek Szermierczy, podobnie zresztą jak Śląski, nie otrzymał pieniędzy z ministerstwa na 2018 rok na wyjazdy zawodniczek na puchary (czyli wyjazdy na mistrzostwa) - tłumaczy Beata Rak, członek zarządu PZS-zer i prezes zarządu Śląskiego Związku Szermierczego. - Nie wiemy, kiedy zostaną przelane. Powinny być 1 stycznia, może będą w kwietniu. Związek nie ma pieniędzy, by opłacić start Angeliki, a ona musi jechać, żeby zbierać punkty do list kwalifikacyjnych - dodaje.

Ale Ministerstwo Sportu i Turystyki zapewnia, że PZS otrzymał dotację 5 lutego 2018.

- Jesteśmy gotowi do przelewania PZS-om środków zawsze już na początku stycznia. Tylko od sprawności i przygotowania związków (m.in . od przedstawienia kompletnej dokumentacji) zależy, kiedy zostaną one przelane - twierdzi Anna Ulman, rzeczniczka MSiT.

Tyle tylko, że pieniędzy z ministerstwa nie można wykorzystać na taki wyjazd, a na konkretny cel, wskazany w dotacji.

W dalszej części:

 • Ile pieniędzy już zebrała Angelika
 • Czy już kiedyś doszło do takiej sytuacji
 • Do kiedy można wspierać utalentowaną zawodniczkę
Pozostało jeszcze 33% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Kapusta

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kulikadam

A potem się ludzie zastanawiają, gdzie nasze medale na Olimipadzie. Gdzie nam do inwestycji w tory bobslejowe lub slalomy, jak nie mamy 4.000 zł na wysłanie zawodnika na mistrzostwa?

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.