Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Drost

Beskidy: Uczniowie spędzają lekcje w siodle. Tak to można wkuwać!

Uczennice z Technikum Hodowli Koni w Żywcu na lekcjach uczą się m.in. jazdy konnej Fot. Fot. Technikum Hodowli Koni/facebook Uczennice z Technikum Hodowli Koni w Żywcu na lekcjach uczą się m.in. jazdy konnej
Jacek Drost

Turystyka konna cieszy się w Beskidach coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że klasa o profilu konnym w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu, jedna z nielicznych w regionie, przeżywa oblężenie.

Z roku na rok przybywa osób preferujących aktywny wypoczynek. Potwierdzają to nie tylko badania, ale i zwykłe obserwacje - coraz więcej osób biega, jeździ na rowerze, uprawia nordic walking i mnóstwo innych form aktywności. Niemała jest grupa ludzi, którzy chcą wyjść poza tak zwany standard i szukają mocniejszych lub nieco innych wrażeń. Stąd wzrastająca popularność takich form rekreacji jak kolarstwo górskie, eksploracja jaskiń czy jazda konna. W Beskidach przybywa stadnin i szkółek do jazdy konnej.

- Faktycznie zapanowała moda na jazdę konną. A odkąd weszło 500 plus, to zainteresowanie zwiększyło się o 300 procent - stwierdziła Paulina Pezda, właścicielka stajni Eliksir w Szczyrku. Dodała, że chętni są o każdej porze roku, również zimą. Zwłaszcza kiedy nie ma śniegu, to turyści szukając alternatywnych form wypoczynku, decydują się na spędzenie wolnego czasu w siodle. - W takie dni przeżywamy oblężenie - podkreśla Paulina Pezda.

Oblężenie od jakiegoś czasu przeżywa także Technikum Hodowli Koni w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących.

- Zwiększa się zainteresowanie turystyką konną, więc nie mamy kłopotów z naborem.

W dalszej części:

 • Uczeń do szkoły przyjeżdża... z własnym koniem
 • Kto obecnie uczy się w "konnej" klasie w Żywcu
 • Skąd zainteresowanie takim profilem
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.