Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Łukasz Klimaniec

Brakujący odcinek S1 do granicy ze Słowacją: decyzji ciągle brak

Po otwarciu słowackiej odcinka autostrady D-3 mieszkańcy Węgierskiej Górki protestowali przeciw zwiększonej ilości tirów Po otwarciu słowackiej odcinka autostrady D-3 mieszkańcy Węgierskiej Górki protestowali przeciw zwiększonej ilości tirów
Łukasz Klimaniec

Do końca tego roku wojewoda śląski ma wydać decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy brakującego odcinka S-1, obejścia Węgierskiej Górki.

Rozpoczęcie budowy brakującego odcinka drogi S-1 prowadzącej do granicy ze Słowacją, gdzie w czerwcu został uruchomiony fragment autostrady D3, jest najpilniej wyczekiwaną inwestycją drogową na Żywiecczyźnie. Tymczasem wojewoda śląski nie wydał jeszcze decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wszystko dlatego, że po upływie wymaganych terminów konieczna jest m.in. nowa ocena oddziałania inwestycji na środowisko.

- Czekamy na postanowienie uzupełniające i uzgadniające Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Mam nadzieję, że to kwestia najbliższych tygodni. Od tego postanowienia będzie zależało, czy jest konieczna jakakolwiek korekta lub zmiany w projekcie - powiedział podczas konferencji w Bielsku-Białej Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski. - Ta sprawa na pewno nie będzie czekała w urzędzie wojewódzkim tygodniami, bo chcemy tę decyzję wydać jak najszybciej i przystąpić do przetargu - zaznaczył wicewojewoda.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniał, że po tym, gdy w poprzednich latach przepadły obowiązuje zezwolenia, konieczne procedury trzeba prowadzić od nowa.

W dalszej części:

 • Ile osób przyszło na rozprawdę administracyjną
 • Kto przewiduje kłopoty z wykonawcą
 • Co z drogą S52 
Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Klimaniec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.