Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Był więźniem o 8 miesięcy za długo przez błąd sędziego. Historia Michała G. z Gliwic

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Był więźniem o 8 miesięcy za długo przez błąd sędziego. Historia Michała G. z Gliwic

Patryk Drabek

Michał G. z Gliwic powinien przebywać w więzieniu 3 lata. Sędzia wzięła jednak pod uwagę wyrok, który już się zatarł. G., siedząc w więzieniu, przeanalizował kodeks i ruszył do walki. Dziś pomaga innym więźniom

Dla mnie osiem miesięcy to bardzo dużo czasu - mówi Michał G. z Gliwic. Mężczyzna przebywał w więzieniu niemal 3,5 roku, chociaż powinien osiem miesięcy krócej. Powód: Sędzia wzięła pod uwagę wyrok, który już się zatarł.

Jak w ogóle doszło do tego, że gliwiczanin trafił do więzienia? Michał G. prowadził firmę. Zajmował się m.in. naprawianiem komputerów. Z czasem jego sytuacja bardzo się skomplikowała, rozpoczęły się problemy ze wspólnikami i klientami. Zlecenia nie były realizowane na czas. W efekcie G. trafił pod lupę prokuratorów, a do sądów trafiło aż siedem aktów oskarżenia związanych z działalnością gliwiczanina.

Przede wszystkim chodziło o oszustwa oraz fałszywe zeznania. W większości przypadków Michała G. skazano na karę więzienia w zawieszeniu, a raz - na rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd odwiesił wszystkie kary wydane w zawieszeniu i G. miał trafić do zakładu karnego. Gliwiczanin poprosił o wydanie jednej kary łącznej: sąd orzekł 3,5 roku więzienia, a G. nie odwołał się od tego wyroku. Gdy trafił do więzienia, w domu została żona i trójka dzieci.

Przez cały pobyt za kratkami Michał G. nie tracił czasu. Regularnie czytał kodeks karny i komentarze prawników.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.