Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Drobik

Cieszyn czeka na dworzec autobusowy i kolejowy oraz galerię handlową Stela

Cieszyn czeka na dworzec autobusowy i kolejowy oraz galerię handlową Stela
Andrzej Drobik

Najpóźniej wiosną w Cieszynie zostanie otwarty zintegrowany węzeł przesiadkowy autobusowy i kolejowy, na który mieszkańcy czekają od lat.

Niebawem zakończy się jedna z najważniejszych inwestycji w Cieszynie - budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, który ma rozwiązać problemy komunikacyjne miasta. Dzięki tej inwestycji w jednym miejscu znajdą się przystanki autobusowe i dworzec kolejowy. Razem z powstającą naprzeciwko nową galerią handlową Stela węzeł przesiadkowy ma uporządkować to newralgiczne miejsce Cieszyna.

- Prace budowlane na węźle przesiadkowym wkroczyły w fazę końcową. Zakończone zostały już roboty budowlane związane z zabytkowym dworcem kolejowym. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w nowym budynku, który będzie pełnił funkcje obsługi pasażerów - przyznał Aleksander Cierniak, wiceburmistrz Cieszyna.

Zmiany w komunikacji

Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma obsługiwać pasażerów komunikacji kolejowej, ale także autobusowej - miejskiej i ponadlokalnej. Miasto pracuje nad stworzeniem systemu informatycznego, który ma służyć wszystkim pasażerom. W jego ramach uruchomiony zostanie m.in. e-bilet dla komunikacji miejskiej w Cieszynie. Na terenie dworca funkcjonować będą tablice z rozkładem jazdy, które będzie można śledzić także przez internet i specjalną aplikację na telefony komórkowe.

- W tym systemie komunikacja lokalna będzie prezentowana w oparciu o rzeczywistą lokalizację autobusów. Będąc na przystanku autobusowym będzie można uzyskać informację za ile minut przyjedzie autobus danej linii - tłumaczą przedstawiciele cieszyńskiego magistratu.

W dalszej części:

 • Jak można będzie płacić za bilety w autobusach
 • Co będzie na podziemnej kondygnacji galerii handlowej
 • Kiedy planowane jest otwarcie Steli
Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.