Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Częstochowa: darmowe przejazdy dla uczniów szkół średnich od jesieni 2018

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: darmowe przejazdy dla uczniów szkół średnich od jesieni 2018

Bartłomiej Romanek

Od 1 września uczniowie szkół ponadgimazjalnych będą mogli korzystać z darmowej komunikacji. Prezydent przyjął autopoprawką propozycję radnych PO, aby zabezpieczyć na ten cel 1,5 miliona zł.

Prawdopodobnie 1 września młodzież uczęszczająca do częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych będzie mogła korzystać bezpłatnie z miejskiej komunikacji.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wprowadził na wniosek radnych Platformy Obywatelskiej autopoprawkę do budżetu, według której zabezpieczono środki w wysokości 1,5 miliona zł na bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół średnich.

O darmowe przejazdy dla uczniów wszystkich częstochowskich szkół od dawna zabiegała PO. Prezydent Matyjaszczyk od 1 października 2017 roku objął bezpłatną komunikacją uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. PO proponowała natomiast, aby tę grupę poszerzyć także o młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. W tych staraniach później wsparł ich klub radnych Mieszkańców Częstochowa, a także Młodzieżowa Rada Miasta.

Ostatecznie prezydent przychylił się do tego wniosku. – Będziemy przekonywać prezydenta, aby młodzież mogła korzystać z bezpłatnej komunikacji jak najwcześniej, ale najpóźniej chcielibyśmy, aby ta ulga została wprowadzona od 1 września, czyli od nowego roku szkolnego – mówi Jacek Krawczyk, radny PO.

– Jest jeszcze kilka miesięcy na wprowadzenie tego zapisu w życie. Warto się np. zastanowić, czy z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać tylko uczniowie z Częstochowy, czy także uczniowie uczęszczający do miejskich szkół, ale mieszkający poza miastem – dodaje Jacek Krawczyk.

W dalszej części:

 • Jaki problem może być z wprowadzeniem ulg
 • Czy w MPK mogą wystąpić problemy techniczne
 • Czy darmowa komunikacja będzie obowiązywać tylko w 2018 roku?
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.