Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Wcześniej na ławeczkach przesiadywali pijaczkowie. Teraz przychodzą rodziny z dziećmi

Częstochowa: Wcześniej na ławeczkach przesiadywali pijaczkowie. Teraz przychodzą rodziny z dziećmi
Bartłomiej Romanek

Zakończyła się rewitalizacja Placu Orląt Lwowskich na Rakowie. Prace remontowe kosztowały 1,3 mln zł. Miejsce to przeżywa renesans.

Finał prac remontowych, które kosztowały 1,3 mln zł zbiegł się z zaplanowanym wcześniej piknikiem sąsiedzkim. W imprezie wieńczącej finał przebudowy placu, uczestniczyli – obok mieszkańców dzielnicy – przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS sp. z o.o.

– Ten plac jest jednym z ważniejszych miejsc w dzielnicy Raków, szczególnie lubianym przez mieszkańców. To tu odbywają się niektóre z uroczystości miejskich, tutaj też można po prostu odpocząć. Cieszę się, że zakończyliśmy remont i spełniliśmy oczekiwania mieszkańców, którzy zasługują na nowoczesne i przyjazne miejsce spotkań – mówił do biorących udział w pikniku prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Remont placu był kontynuacją wcześniej realizowanej inwestycji, związanej z przebudową ulic Iłłakowiczówny i Witkiewicza. Roboty objęły m.in. wymianę nawierzchni, instalację nowych ławek, masztów flagowych i koszy na śmieci, a także demontaż starej fontanny i budowę nowej. Dotychczasowa konstrukcja została zastąpiona kompozycją kilkunastu pionowych strumieni wodnych, rozlokowanych w płaszczyźnie będącej zwieńczeniem placu od strony alei Pokoju. Dzięki temu zlikwidowano dotychczasowy istniejący „basen”, który nie dość , że niszczał, to latem kąpały się w nim dzieci, co było niezdrowe i niebezpieczne. Fontanna na jednej płaszczyźnie z placem spowodowała jego otwarcie na spacerujących główną arterią dzielnicy i odsłoniła będący w centralnej części pomnik Orląt Lwowskich.

W dalszej części:

 • Dlaczego remont się przeciągnął
 • Jakie rośliny pojawiły się na placu
 • Dlaczego remont miał poślizg
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.