Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Częstochowa: Wykonawca DK 1 wybrany, ale wpłynęło odwołanie

Czytaj dalej
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Wykonawca DK 1 wybrany, ale wpłynęło odwołanie

Bartłomiej Romanek

Przebudowa DK 1 w Częstochowie to największa inwestycja w historii miasta. A podpisanie umowy się opóźnia. Już przetarg trwał rok, z powodu gigantycznej liczby zapytań.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie nadal nie podpisał umowy na projekt i wykonanie modernizacji całego częstochowskiego odcinka DK1, na który miasto uzyskało ponad 160 milionów zł ze środków unijnych. Najpierw ponad rok trwał przetarg, a jego zakończenie było kilkukrotnie przekładane z powodu gigantycznej liczby zapytań od firm, które chciały znać wszystkie szczegóły tej największej w historii Częstochowy inwestycji drogowej. MZDiT w końcu wyłonił wykonawcę, ale umowy nie może podpisać, bo do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie jednej z firm.

Do przetargu na zaprojektowanie i przebudowę DK 1 w Częstochowie od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej (ok. 5,5 km) zgłosiło się osiem podmiotów (firm bądź konsorcjów). Pięć ofert odrzucono z przyczyn formalnych. Ocenie poddano propozycje konsorcjum firm Drog-Bud, Fiesta-Fišer i Nowak Mosty (178 mln 838 tys. zł), Budimexu (236 mln 203 tys. zł) oraz konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (299 mln 894 tys. zł). Jako najlepsza z wymienionych została wyłoniona oferta pierwszego ze wspomnianych oferentów (konsorcjum firm Drog-Bud, Fiesta-Fišer i Nowak Mosty).

– Jeden z oferentów korzystając z przysługującego mu prawa, którego oferta została odrzucona z przyczyn formalnych przez MZDiT, złożył do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie od wyników postępowania przetargowego na budowę DK 1 w Częstochowie. Do momentu zakończenia postępowania odwoławczego umowa z wyłonionym wykonawcą nie może być podpisana. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie – tłumaczy Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT w Częstochowie.

W dalszej części:

 • O estakadzie w kształcie tuby na Rakowie
 • Czy trzeba będzie oddać pieniądze z Unii?
 • Węzeł "Bugajska bis"
Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.