Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Szymczyk

Dlaczego pociągi Kolei Śląskich muszą być brudne? Jak często myte są Elfy? Mikrośledztwo w mikrosprawie

Nowoczesne pociągi Kolei Śląskich są brudne. Spółka dysponuje myjnią ręczną, ale automatyczna jest dopiero w planach. Fot. Arkadiusz Gola Nowoczesne pociągi Kolei Śląskich są brudne. Spółka dysponuje myjnią ręczną, ale automatyczna jest dopiero w planach.
Tomasz Szymczyk

Dlaczego pociągi Kolei Śląskich muszą być brudne? Okazuje się, że niestety muszą. Jesteśmy skazani na podróżowanie brudnymi pociągami. Dziś w naszym cyklu: brudne, choć nowe przecież, pociągi Kolei Śląskich. Jak często przewoźnik myje swoje składy?

W ramach „Mikrośledztwa...” tropiliśmy już sprawę wciąż niedziałających schodów ruchomych na dworcu w Katowicach. Dzisiaj sprawdzamy, jak to jest z pociągami Kolei Śląskich. Bo jest tragicznie - są tak brudne, że wstyd. Dlaczego nikt o nie nie dba?

Najpierw pytamy Magdalenę Iwańską, rzeczniczkę Kolei Śląskich. Okazuje, że pociągi Kolei Śląskich myte są ręcznie w bazie przy Raciborskiej w Katowicach. Odbywa się to na zewnątrz, dlatego jest uzależnione od temperatury. Minimalna to ok. 5 stopni C. A gdy mróz...

- Maksymalne możliwości przerobowe takiej myjki to dwa pojazdy 3-członowe lub jeden pojazd 6-członowy na dobę - wylicza Iwańska. - Łącznie w roku 2017 umyliśmy 217 pojazdów użytkowanych przez KŚ - 114 umyto w naszej bazie, a 103 pojazdy w myjni Przewozów Regionalnych w Częstochowie.

Sprawdziliśmy, jak radzą sobie inni samorządowi przewoźnicy. Nowoczesnym zapleczem za 55 mln zł z automatyczną myjnią na stacji Łódź Widzew może się pochwalić Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Szymczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.