Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dokładną przyczynę zawalenia się kamienicy muszą ustalić biegli

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
tos

Dokładną przyczynę zawalenia się kamienicy muszą ustalić biegli

tos

Trwa śledztwo w sprawie wybuchu w kamienicy przy ul. Tylnej 12 w Sosnowcu, do którego doszło w sobotę wieczorem. Biegli muszą dokładnie określić, jaka była jego przyczyna. W wyniku zdarzenia doszło do zawalenia się domu, w gruzach którego zginęła kobieta.

W poniedziałek w ruinach kamienicy miały się rozpocząć oględziny z udziałem policji i prokuratora. Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej wybuch butli z gazem, jednak oficjalny powód podadzą biegli. Sprawą od soboty zajmują się prokuratorzy.

- Szukamy śladów wybuchu. To kluczowe dla całej sprawy - podkreśla prokurator Marcin Stolpa z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe, która wszczęła śledztwo w sprawie tego zdarzenia. Przesłuchany został już 71-letni mężczyzna, którego wyciągnięto spod gruzu, a który przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratorzy nie zdradzają jednak, co powiedział na temat wydarzeń z soboty.

A wokół nich narosło sporo pytań. Lokatorzy sąsiednich budynków twierdzą bowiem, że wybuch mógł mieć charakter celowy. To jednak wyjaśni prokuratorskie postępowanie. Do ruin kamienicy wciąż nie można wejść.

- Służby miejskie zajmą się rozbiórką pozostałości kamienicy przy Tylnej 12 i ściany szczytowej tej przy Tylnej 14. Dopiero wtedy będzie można bezpiecznie dokonać oględzin gruzowiska - mówi Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, która dodaje, że policjanci wciąż pilnują tych budynków.

Zawalona kamienica została wybudowana na początku XX wieku. Kiedy dokładnie - tego nie wiadomo.

W dalszej części:

 • Ile butli gazowych jest w użyciu w całym kraju
 • Jak w prosty sposób sprawdzić szczelność instalacji
 • Przypominamy inne katastrofy budowlane przez gaz
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

tos

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.