Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Szymczyk

Dzień Kobiet 2018: Pracują w fundacjach, firmach, społecznie. Są wzorem dla innych

Dzień Kobiet 2018: Pracują w fundacjach, firmach, społecznie. Są wzorem dla innych
Tomasz Szymczyk

Oto jedne z najważniejszych kobiet województwa śląskiego. Pracują w stowarzyszeniach, fundacjach, społecznie. Łączy je jedno: pomagają innym. Warto je naśladować.

Kiedy równo 110 lat temu w Nowym Jorku odbywał się marsz pracownic przędzalni domagających się przyznania kobietom praw politycznych i ekonomicznych, nic nie zapowiadało tego, że dzień, który wybrały na datę swojego protestu, stanie się w kalendarzu Międzynarodowym Dniem Kobiet. Dzisiaj 8 marca nie jest już obchodzony tak hucznie jak dawniej, jednak nadal to okazja do składania żonie, mamie, babci, koleżance czy sąsiadce życzeń. Również i my - redakcja DZ - składamy najlepsze życzenia wszystkim paniom.

Z okazji Dnia Kobiet nie sposób nie przypomnieć laureatek zakończonego w ubiegłym tygodniu naszego plebiscytu Osobowość Roku 2017. Szczególnie tych, które zostały docenione w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. Pomagają innym, są też dla wielu inspiracją i wzorem do naśladowania. Tak jak Danuta Lech, szefowa Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, dla której pomoc drugiemu człowiekowi to całe życie.

- Moja praca polega na pomaganiu ludziom. Jest bardzo ciężka. Przyjmujemy na siebie bardzo dużo obowiązków. Mamy rodziny, domy, ale są też osoby, którym musimy pomóc. U nas w stowarzyszeniu drzwi są otwarte dla każdego. Nie wybieramy przynależności politycznej czy koloru skóry - mówiła Danuta Lech podczas naszej plebiscytowej gali.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Szymczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.