Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Fałszywy policjant wyłudził 200 tys. zł. Jego wspólnicy nadal są na wolności

Czytaj dalej
Arkadiusz Biernat

Fałszywy policjant wyłudził 200 tys. zł. Jego wspólnicy nadal są na wolności

Arkadiusz Biernat

30-letni Wojciech K., rencista i były pracownik PKS-u podawał się za policjanta i wyłudzał pieniądze. Jego ofiarami byli seniorzy, którzy w dobrej wierze przekazywali mu oszczędności całego życia. Nie działał sam. Jego wspólnicy nadal są na wolności. Szuka ich policja. Uważajcie.

Halo? Z tej strony funkcjonariusz z komendy policji. Pani wnuk miał poważny wypadek drogowy i potrzebuje pomocy. Może uniknąć poważnych konsekwencji. Sprawę można załatwić polubownie, ale do tego potrzebne będą pieniądze...

Od dłuższego czasu seniorzy z powiatu wodzisławskiego odbierali tego typu telefony. Niestety, część z nich w dobrej wierze dała się nabrać i straciła oszczędności całego życia, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ale w ostatnim czasie telefony ucichły. Być może dlatego, że w sprawie oszustw na tzw. policjanta, śledczy z wodzisławskiej komendy policji odnotowali spory sukces i zatrzymali podejrzanego.

To Wojciech. K., 30-letni... rencista i były pracownik PKS-u. Mieszkańcowi Wodzisławia Śl. zarzuca się 6 czynów na skutek których seniorzy z regionu tracili pieniądze, często zbierane przez całe życie. Łącznie mógł wyłudzić nawet 200 tysięcy złotych!

- To nie były pojedyncze incydenty, tylko zaplanowane akcje, mające na celu oszukać osoby w podeszłym wieku. Od jednego z poszkodowanych wyłudzono 60 tysięcy złotych - podkreśla prokurator Marcin Felsztyński, szef prokuratury rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Podejrzany miał działać na terenie powiatów: wodzisławskiego, gliwickiego, mikołowskiego, a także w Jastrzębiu-Zdroju.

W dalszej części:

 • Co pomogło w zatrzymaniu sprawcy
 • Czy oszust miał wspólników
 • Jaki majątek zabezpieczono
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Arkadiusz Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.