Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Drost

Forrest Gump może mieć w Bielsku-Białej swoją ławeczkę

Forrest Gump może mieć w Bielsku-Białej swoją ławeczkę
Jacek Drost

Pamiętacie filmową ławeczkę, na której Forrest Gump opowiada swoją historię? Być może taka ławka stanie w Bielsku-Białej. Będzie można przysiąść obok rzeźby.

Monika Jaskólska, która zainicjowała akcję „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, w której zbierane są pieniądze na bielski Szpital Pediatryczny, wpadła na kolejny pomysł. Zaproponowała, żeby w mieście powstała ławeczka z... Forrestem Gumpem, którego grał Hanks.

Pamiętacie, jak to było w filmie? Na ławeczce, w swej specyficznej pozie, z pudełkiem czekoladek, siedział Forrest Gump, główny bohater filmu pod takim samym tytułem odgrywany przez Toma Hanksa. W Bielsku będzie jego rzeźba. Ważnym elementem instalacji ma być także fiat 126p, który przez lata produkowany był w bielskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych.

W Bielsku-Białej, w przeciwieństwie do wielu innych polskich miejscowości, nie ma pomnika-ławeczki. Są za to cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów pomniki bohaterów bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, czyli Reksia oraz Bolka i Lolka, więc jest szansa, że i Forrest Gump robiłby furorę.

„Poszukuję artysty, który zaprojektuje i wykona rzeźbę, konstrukcję, itp imitującą słynną ławeczkę i wkomponuje naszego malucha, tak aby tworzyło ciekawą całość” - napisała na swoim profilu na Facebooku Monika Jaskólska.

W dalszej części:

 • Co obiecał aktor Monice Jaskólskiej w listopadzie 2017
 • Czy ławeczka była tylko filmowym rekwizytem
 • Czy jest odzew na pomysł
Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.