Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Izabela Kalinowska została nowym wiceprezydentem Wodzisławia Śląskiego. Są kontrowersje, bo kiedyś podrobiła podpis

Czytaj dalej
Fot. um Wodzisław Śląski
Arkadiusz Biernat

Izabela Kalinowska została nowym wiceprezydentem Wodzisławia Śląskiego. Są kontrowersje, bo kiedyś podrobiła podpis

Arkadiusz Biernat

Izabela Kalinowska została nowym wiceprezydentem Wodzisławia Śląskiego. Kilka lat temu podrobiła podpis na dokumencie, dlatego jej nominacja nie wszystkim się podoba.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca ma nowego zastępcę. Została nim Izabela Kalinowska, która do tej pory pełniła funkcję radnej w Radzie Miasta z KWW Nasz Wodzisław, związanego z urzędującym prezydentem. Być może jej nominacja przeszłaby bez większego echa, gdyby nie jeden, ale istotny szczegół.

W 2013 roku Izabela Kalinowska przedłożyła do sądu dokument o zmianę danych w KRS stowarzyszenia Nasz Wodzisław. Podpisała się pod nim za ówczesną prezes organizacji - Marlenę Toman. Do dziś twierdzi, że na jej prośbę. Marlena Toman temu jednak zaprzecza.

Fakty są takie, że była oskarżona o przestępstwo. Groziły jej: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Co ważne, będąc osobą karaną, nie mogłaby pełnić funkcji publicznej, a więc sprawować mandatu radnej, czy zajmować stanowiska wiceprezydenta. W 2016 roku zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie. Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne. To oznacza, że nie jest osobą karaną.

Po jej nominacji na nową funkcję zawrzało, zwłaszcza w internecie, gdzie większość komentarzy nie jest jej przychylna. Murem za swoim zastępcą stanął prezydent, Mieczysław Kieca.

W dalszej części:

 • Komentarz nowej pani wiceprezydent
 • Komentarz stowarzyszenia Nasz Wodzisław
 • Przypominamy sprawę starosty raciborskiego
Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Arkadiusz Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.