Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jak policjanci ćwiczą strzelanie? Na strzelnicy multimedialnej jest jak w grze komputerowej

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat

Jak policjanci ćwiczą strzelanie? Na strzelnicy multimedialnej jest jak w grze komputerowej

Arkadiusz Biernat

Jak policjanci ćwiczą strzelanie? To trochę jak gra komputerowa. Jestem na dworcu, nagle grupa osób wyciąga broń. Muszę być szybszy i celniejszy. Mam glocka, może się uda. Ćwiczyłem strzelanie z policjantami ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Staję w lekkim rozkroku, sylwetka wyprostowana, ręce zablokowane w łokciach, a w dłoni pistolet. Celuję do tarczy i strzelam. Słychać głos lektora z głośników: 10 punktów: 5, 2, 0, 0, 3. Nie czuć prochu, nie trzeba zbierać łusek. Nawet gdybym się zagapił i strzelił na oślep, nie zrobiłbym nikomu krzywdy. Tak jest na strzelnicy multimedialnej w komendzie policji w Wodzisławiu Śląskim. To jedyna komenda policji w Polsce, która ma taki sprzęt, choć podobną strzelnicę mają np. komandosi z Lublińca. Dzięki temu wodzisławscy policjanci mogą ćwiczyć strzelanie cały rok, niezależnie od pogody.

Nie zajmuje dużo miejsca. Znajduje się w budynku komendy za niepozornymi drzwiami. Równie dobrze za nimi mogłaby być świetlica czy szatnia. Na środku niewielkiego pomieszczenia: panoramiczne ekrany o wymiarach 2 m x 1,5. Jeden na środku, dwa odchodzą na boki. Pod sufitem trzy projektory skierowane na białe ekrany. Pod nimi głośniki i czujnik ruchu. Wygląda na taki sam, jaki codziennie wykorzystują w Polsce tysiące nastolatków w grach komputerowych. Po prawej stronie komputer. To za jego pomocą uruchamiany jest nowoczesny symulator strzelecki, gdzie wyświetlane cele na ekranie widzimy z perspektywy pierwszej osoby.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz tutaj.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Arkadiusz Biernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.